Вельмишановний Вікторе Федоровичу! 
У Закарпатській області залягає понад 60 відсотків родовищ мінеральних вод України, а вуглекислих мінвод — 99 процентів. За своїми властивостями мінеральна вода «Лужанська», яка не має аналогів в Україні, прирівнюється до всесвітньо відомої «Боржомі». Зараз цю воду використовують кілька санаторно-курортних об’єктів, у яких щорічно лікуються десятки тисяч українців і громадян сусідніх держав. У Свалявському районі, де — її основні запаси, працює кілька заводів з розливу «Лужанської». Вона реалізовується не тільки в Україні, а й в багатьох європейських країнах. 50% надходжень районного бюджету становлять прибутки від цих об’єктів. Мінеральна вода «Лужанська» протягом багатьох століть вважалася справжнім золотим скарбом. Згідно з рішенням Кабінету Міністрів України Голубинське родовище мінеральних вод на Свалявщині є унікальним і має загальнодержавне значення. Саме тому його територія повинна перебувати у державній власності. Ще в 1973 році постановою Ради Міністрів СРСР №654 затверджено санітарні зони кожної свердловини. У 2000 році Верховна Рада прийняла закон про курорти України. Охорона санітарних зон родовищ мінеральних вод дуже важлива для захисту їх від забруднення і виснаження та інших небажаних наслідків будь-якої господарської діяльності.
Смертельна небезпека над родовищем мінвод
І ось за 20 років незалежності України нависла смертельна небезпека над родовищами мінеральних вод Свалявського району, особливо Голубинського. Порушення почалися з того, що землі загальнодержавного значення, де знаходяться цінні родовища, у межах охоронних зон були незаконно розпайовані і передані у приватну власність, а пізніше змінено цільове призначення землі: із сільськогосподарської її відвели під будівництво. Хоча всім відомо, що згідно з існуючим законодавством і Кодексом України про надра, площі залягання корисних копалин не можна передавати у приватну власність, а тим більше здійснювати на них будівництво будь-яких об’єктів, не пов’язаних з експлуатацією родовищ. У той час ніхто не зупинив це беззаконня. Після цього на землі, в надрах якої формується цілюща мінеральна вода, почалося масове будівництво без відповідних дозволів і погоджень. Хаотична забудова призвела до того, що запаси мінеральної води уже зменшились на 40% та втрачається її якість. Протягом останніх 7—10 років засоби масової інформації, науковці, громадськість області порушують питання про захист цього родовища. Десятки разів газети «Голос України», «Урядовий кур’єр» та місцеві засоби масової інформації на своїх шпальтах висвітлюють ці негативні процеси. 
Результати нульові! Одні відписки
Якась киянка, мабуть, підставна особа, пані Людмила Аркадіївна отримала на цих землях ділянку, без дозволу і погоджень почала будувати чотириповерхову «хатинку». 18 серпня 2007 року за позовом Свалявської районної прокуратури суд виніс рішення — знести самочинно побудований об’єкт. Сільська рада опротестувала це рішення у вищій судовій інстанції. Там підтвердили правильність рішення районного суду. Виконавча служба району довго не виконувала це рішення. Взялась за цю справу обласна виконавча служба, а потім її забрала виконавча служба Міністерства юстиції України.
Поки виконавчі служби визначалися, як виконувати рішення суду: чи за місцем розміщення майна, чи за столичною адресою проживання власниці забудови, виріс п’ятиповерховий об’єкт, і без законного оформлення приймає відпочивальників, не сплачуючи жодних податків.
Споглядаючи таке ставлення державних органів до унікального родовища, громадськість Свалявського району звертається до Ради національної безпеки і оборони України. З цього приводу озвучується депутатський запит з трибуни Верховної Ради України. Відповідної реакції немає. Все відписки. У районі створюється громадська організація на захист джерел мінеральних вод. Мешканці району (кількасот підписів) звертаються з цього приводу до Президента України Віктора Ющенка. На жаль, і це не допомогло. На землях родовища мінеральних вод вже побудовано майже 30 об’єктів. Більшість їхніх власників не є мешканцями села, а проживають у Сваляві, Ужгороді і значна кількість у Києві. Вони свідомо гальмували і гальмують розв’язання цієї проблеми.
Тут отримали ділянки колишній міністр фінансів України Петро Германчук, колишня голова Контрольно-ревізійного управління України Наталія Рубан, колишній начальник КРУ Свалявського району Марія Йовбак. Багато інших посадовців мають ділянки на підставних осіб. Свалявська районна рада 14 березня 2000 року прийняла рішення «Про розмежування території Солочинської та Голубинської сільських рад». Значна частина території, під якою розташовані підземні мінеральні води, передавалася від Солочинської до Голубинської сільської ради (ці землі і раніше відносилися до Голубиного). Голубинська сільська рада дбайливіше ставилася і ставиться до збереження цінних мінеральних вод. 
...Минуло 13 років. Позов Солочинської сільської ради про незаконність рішення Свалявської районної ради розглядався у судах Закарпатської області, Львівському апеляційному адміністративному суді, Вищому адміністративному суді України. 19 грудня 2011 року розглянув цю справу Верховний Суд України у повному складі, який залишив в силі рішення Свалявської районної ради від 1 березня 2000 року. В ухвалі суду записано: «Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає». Минуло більше року. За допомоги «всесильної руки Києва» ухвалу Верховного Суду України до цього часу не виконано. Голова Солочинської сільради пані Туряниця виділяє ділянки тим особам (як вона заявляє), які можуть локалізувати всі перевірки. Ось в цьому — основна причина невиконання рішень і законів щодо збереження цих цінних родовищ.
Чому б не повчитися на вже допущених помилках?
Слід відзначити, що практика ігнорування основних вимог законів України мала місце у багатьох сферах і призвела до негативних наслідків. Протягом тривалого часу науковці, спеціалісти, громадськість селища Солотвине Тячівського району на Закарпатті звертали увагу відповідних органів, де розміщений солерудник і Українська алергологічна лікарня (єдина в Україні), на суворе виконання заходів до ізоляції соляних пластів від ґрунтових вод. Відповідної реакції не було. Навіть виділені кошти на ці цілі використовувалися не за призначенням і ніхто не був притягнутий до відповідальності. Нині соляну шахту та унікальну алергологічну лікарню, в якій десятки тисяч українців і громадян сусідніх європейських країн оздоровлялися, закрито. До 90-х років такі заходи тут чітко виконувалися, що сприяло успішній роботі солерудника. Після припинення відповідних робіт знищено не тільки соляні шахти, лікарню, а й житло місцевих мешканців, земельні угіддя. Значна кількість населення залишилася без роботи. Витрачаються значні державні кошти на переселення мешканців Солотвина, яким потрібно будувати житло і всю інфраструктуру. Подібна доля може спіткати і джерела мінеральних вод Свалявського, Хустського та Міжгірського районів Закарпаття. Шановний Вікторе Федоровичу! Таке ставлення окремих керівників державних органів і служб до виконання законів і рішень, до численних звернень відповідних служб, громадськості, підриває і вбиває віру людей до влади і її здатність вирішувати серйозні проблеми. Переконливо просимо Вас, Вікторе Федоровичу, знайти можливість зупинити процес руйнування цінних родовищ мінеральних вод Закарпаття, за що Вам буде щиро вдячний український народ. Адже втрата цих родовищ приведе до того, що українці і громадяни сусідніх європейських держав не зможуть поправляти своє здоров’я.
Вам не бракує волі. На цьому прикладі можете продемонструвати всім «клеркам», як не потрібно ставитися до виконання законів і рішень. На нашу думку, порушники законів повинні понести всю повноту відповідальності, включаючи кримінальну. Ваші рішучі дії із зупинення процесу руйнування джерел мінеральних вод, без всякого сумніву, піднімуть авторитет і довіру до влади та до Вас особисто, що дуже важливо напередодні президентських виборів 2015 року. 
 
Факт
 
У серпні 2006 року заслужений лікар України, керівник санаторію «Квітка полонини» Павло Ганинець звернувся до тодішнього віце-прем’єр-міністра України Володимира Рибака з листом про збереження цього родовища. Для перевірки було створено міжвідомчу комісію, яка підтвердила критичну ситуацію, що призводить до порушення природного балансу родовища та до погіршення якості мінеральних вод. Комісія також відзначила, що Голубинська і Солочинська сільські ради під час розпаювання земель, які перебувають у зоні санітарної охорони санаторію «Квітка полонини», порушили цілу низку нормативних правових актів. На підставі висновків комісії віце-прем’єр-міністр України Андрій Клюєв у жовтні 2006 року звернувся до відповідних міністерств і відомств України, Генеральної прокуратури і Закарпатської облдержадміністрації з вимогою: «... Відповідно до компетенції забезпечити усунення порушень природоохоронного законодавства та збереження унікального Голубинського родовища мінеральних вод. Про результати щоквартально інформувати Кабінет Міністрів».
 
Факт
 
У 80-х роках минулого століття біля санаторію «Поляна» на джерелах мінеральної води незаконно виросли будинки. Вони були знесені. Кілька років тому у сусідній Угорщині була знесена ціла вулиця, на якій були незаконно побудовані будинки на землях, під якими містяться термальні води. Це знесення було здійснено за рахунок забудовників.
 
З глибокою повагою, Михайло ВОЛОЩУК, президент асоціації народних депутатів Закарпаття всіх ланок попередніх скликань, голова комісії громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації, екс-керівник Закарпаття, депутат Верховної Ради УРСР багатьох скликань, народний депутат України першого скликання;
Іван КОРОЛЬ, голова Закарпатської обласної ради профспілок;
Іван БІГУНЕЦЬ, голова Закарпатської обласної ради Організації ветеранів України; 
Оксана ГАНИЧ, директор Науково-дослідного інституту фітотерапії Ужгородського національного університету, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, голова Спілки жінок Закарпаття; 
Іван КОРШИНСЬКИЙ, голова Закарпатської організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, кандидат медичних наук, заслужений лікар України, народний депутат України другого скликання; 
Олег САМОЙЛОВИЧ, голова Закарпатської ради ветеранів війни, почесний ветеран України; 
Олег ЛУКША, директор Міжнародного інституту людини і глобалістики «Ноосфера», голова комісії з питань соціально-економічного розвитку ресурсного потенціалу та інвестицій громадської ради при Закарпатській ОДА; 
Юрій ЛОБКО, голова правління Закарпатської обласної організації Всеукраїнської економічної ліги, голова комісії з питань захисту довкілля, медичної екології та екологічної безпеки громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації.
 
Ось такі «хатинки» спорудили незаконно в охоронній зоні Голубинського родовища — на землі, в надрах якої «народжується» цілюща мінеральна вода. 
Фото надане санаторієм «Квітка полонини».