Хвалена «оптимізація» навчальних закладів області дедалі більше нагадує не реформи, а жорстокий експеримент з виживання. Так, ВНЗ області, незалежно від їхньої відомчої приналежності, одержали з державного бюджету коштів на 20—30 відсотків менше, ніж потрібно на зарплату й комунальні послуги.
Скажімо, Національний технічний університет серед зими змушений був закрити один зі своїх навчальних корпусів, щоб заощадити на оплаті за тепло- і електроенергію, яка в опалювальний сезон доходить до мільйона гривень на місяць.
У державному аграрному університеті викладачам запропонували «добровільно-примусово» на два тижні піти у відпустки за свій рахунок, забезпечуючи при цьому навчальний процес — тобто лекції читай і семінари проводь, але грошей не вимагай. До того ж низку посад на кафедрах доскорочували до того, що багато молодих учених змушені працювати навіть не на половину, а на 0,15 ставки!
Однак положення в районах ще гірше. Влада Каховки — третього за значенням міста області — звернулася до Кабінету Міністрів і парламенту з листом про катастрофічне становище соціальної сфери через недофінансування її держбюджетом на шість мільйонів гривень. Заради економії прийнято рішення закрити станцію юних техніків і натуралістів, вечірню школу. Її приміщення здадуть в оренду, а 65 учнів розподілять у вечірні класи ЗОШ. А її вчителям відомство запропонувало щомісяця «цілком добровільно» брати по два дні відгулів за свій рахунок, але при цьому виконувати навчальну програму в повному обсязі. «Рацпропозиція» обурила педагогів, а на сесії міськради депутат Андрій Дьяченко назвав ноу-хау «узаконеним рабством». Вочевидь, він має рацію: якщо заповзятливі ділки від агробізнесу захоплюють безхатченків і тримають їх під замком, примушуючи безплатно трудитися на полях і у свинарниках, то міліція їх затримує й висуває проти обвинувачення в кримінальному злочині. А тут керівники заганяють у кут учителів...
Херсонська область.
Факт
Прес-служба обласної прокуратури повідомляє, що на нинішній рік у бюджеті Каховського району депутати взагалі не передбачили коштів на захист майнових та інших прав дитини. У бюджеті-2013 не запланували коштів на оздоровлення школярів, а на виконання програми боротьби з дитячою бездоглядністю не нашкребли навіть п’ятнадцять тисяч гривень.