Якщо приймуть законопроект «Про внесення зміни до статті 107 Кодексу законів про працю України», який зареєстровано 9 січня 2013 року у Верховній Раді України.
На думку авторів законопроекту, народних депутатів України Петра Цибенка та Олександра Стояна, оплата праці у святкові та неробочі дні сьогодні є неспіврозмірною з виходом на роботу працівників у свій вихідний. Така ситуація негативно впливає на виконання виробничих завдань та трудову дисципліну.
Законодавці пропонують замінити базу нарахування оплати праці працівників, які одержують місячний оклад та залучаються до роботи у святковий і неробочий день, якщо така робота провадиться понад встановлену місячну норму робочого часу. Зокрема, розрахунок вести не з подвійної годинної або денної ставки окладу, а з подвійної середньоденної (годинної) заробітної плати. За таких умов, з урахуванням того, що відповідно до Закону України «Про оплату праці» до заробітної плати, крім окладу, включаються також доплати, надбавки, премії, гарантійні виплати, оплата роботи у святкові та неробочі дні істотно збільшиться.
Довідково
Сьогодні законодавство про працю передбачає, що оплата у святкові та неробочі дні працівникам, які одержують місячний оклад, оплачується у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадиться у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадиться понад місячну норму.