Законопроект, який продовжує мораторій на банкрутство вугільних підприємств до 1 січня 2015 року, вніс до парламенту народний депутат України, лідер профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов. 
Поправка до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкрутом», вважає депутат, дозволить уряду в рамках реалізації енергетичної стратегії України та Концепції розвитку вугільної промисловості здійснити комплекс заходів із реформування, технічного переоснащення та забезпечення сталого розвитку вугільних підприємств.
«У результаті практичної реалізації положень Закону «Про відновлення платоспроможності...» ще на початку 2000-х років через украй важке економічне становище галузі були порушені справи про банкрутство понад 70 відсотків вугільних підприємств. Тому з метою недопущення ліквідації шахт, які ще мають значні виробничі запаси вугілля, але не можуть самостійно забезпечувати розширення виробництва та економічну збалансованість, Верховна Рада України приймала відповідні зміни до закону. Ними на певний час накладався мораторій на порушення справ про банкрутство гірничих підприємств. Враховуючи, що й нині вугільна галузь за економічними, фінансовими, технічними й соціальними показниками перебуває у важкому становищі, необхідне вживання відповідних кардинальних заходів», — зазначив Віктор Турманов.
Лідер профспілки ініціює питання про мораторій уже вп’яте. Раніше парламент приймав запропоновані поправки до закону. Чинний мораторій на банкрутство вугільних підприємств діє до 1 січня 2013 року.
КОМЕНТАР
Геннадій ГРИШИН, заступник Донецького міського голови:
— Сьогодні вугільна галузь має такі кредиторські борги, що дуже просто будь-яке підприємство виставити банкрутом, знищити і ліквідувати. Вважаю, тут потрібна зважена позиція. Звичайно, всі учасники ринку повинні мати рівні права. Але щоб зберегти базову галузь промисловості, щоб держава мала певний вплив із точки зору забезпечення енергетичної безпеки, потрібно продовжувати цей мораторій — доки не діятиме цивілізоване законодавство в усіх інших напрямках. Тобто доки не буде переглянуто і змінено закон про банкрутство, тому що, на жаль, чиниться маса дій, які начебто і не суперечать закону, а підприємства просто переходять за безцінь із одних рук до інших, і не завжди добросовісних. Таких прикладів дуже багато, і захист, поставлений мораторієм, певною мірою мінімізує ризики.