Аспірант Вінницького національного аграрного університету Віталій Янович на практиці підтвердив: електрику можна отримувати із соковитих плодів — яблук, груш, лимонів, картоплі. Навіть кактус здатен засвітити лампочку.
Сік — своєрідний електроліт
— Кожен рух, кожне коливання виробляє енергію. Одним із видів енергії є електрика, — каже Віталій. — У світовій практиці встановлено, що електрику можна отримувати не тільки звичним для нас способом. Її можуть давати плоди чи рослини, наповнені соком.
Віталій Янович, якому допомагав студент-четвертокурсник Андрій Леськов, почав з вивчення енергетичних можливостей бульб картоплі. Дослід проводили у батьківському погребі. Узяли мішок картоплі — 200 бульб — розклали їх на поличках. У кожну встромили два дротики: мідний і залізний. З’єднали їх послідовно — до останньої картоплини. Завдяки окисленню міді й заліза, утворюються два полюси — плюс і мінус. Коли коло замкнулося, отримали енергію. Працювали в гумових рукавицях, бо напруга сягнула 136 вольт. Під’єднали лампочку у 100 ват, яка світилася протягом доби. Потім почала тьмяніти.
На цьому експеримент не закінчився: картоплю поклали на деякий час у воду, щоб вона відновила свої кондиції. Повторили процедуру — і знов отримали електрику! «Так само випробували лимони, груші та яблука. Від кожного з них світилися лампочки. Найяскравіше — від яблук, бо вони найсоковитіші», — продовжує Віталій.
Як кактус відчув небезпеку
Далі дослідник вирішив перевірити наявність струму в рослинах. Піддослідним став кактус. «Один з дротів прикріпили вгорі рослини, другий — внизу, з’єднали їх між собою — і колючка засвітила лампочку (таку, як використовують у ліхтариках).
— Експеримент з кактусом вразив не лише цим, — каже Віталій. — Під час досліду я взяв ножиці, щоб зрізати верхівку й глибше закріпити дріт. Тільки-но підніс їх до рослини, як у цю мить стрілка приладу зашкалила. Як кактус відчув, що його мають травмувати? Причину слід шукати в іншому...
Струм — через себе
Ще один напрямок досліджень інженера-механіка — вплив високочастотного струму на людину.
— Високочастотний струм, на відміну від низькочастотного, не вражає людину смертельно, — уточнює Віталій Янович. — Завдяки цьому його використовують з метою оздоровлення.
Вінницький інженер Янович власноруч виготовив люстру Чижевського Прилад схожий на лампу з дротиків, на кінчиках яких закріплені тоненькі голочки. Дослідник стверджує, що завдяки циркуляції високочастотної енергії, людина, над головою якої знаходиться лампа Чижевського, позбувається негативної енергії.
Так от, високочастотний струм дослідник пропускав через себе. Каже, брав в одну руку газорозрядну лампу, другу руку наближав на відстань у півметра до генератора й за деякий час лампа починала світити.
— Явище проходження високочастотного струму через людину також відоме, — каже Віталій. — Я лише показав це на собі. До речі, проходження струму можна бачити на власні очі. Вимикав світло, наближав руку до генератора, другу руку ставив поруч, і в темряві було видно, як червоні хвильки пробігають між долонями.
Так він повторив експериментальні дослідження відомого вченого Ніколи Тесла, який довів, що газорозрядні лампи можуть світити безконтактно за рахунок насиченого електромагнітного поля. Так само безконтактно можуть працювати невеликі електродвигуни без під’єднання їх до розетки. Шкода, що в нас не використовують корисні в побуті винаходи вчених...
Вінницька область.
Фото автора.
Досьє
Віталій Янович за фахом інженер-механік. Має 22 патенти на винаходи. Вібраційні технології, безконтактна передача енергії — сфери досліджень молодого науковця. А ще він захоплюється відтворюванням дослідів відомих учених з отримання енергії з нетрадиційних джерел.
Коментар
Доктор фізико-математичних наук, професор Павло Гель:
— З точки зору фізики реально отримувати електричну енергію, використовуючи різноманітні метали й електроліт. Це довів ще відомий учений Гальвані. Він помістив два стержні різних металів у електроліт (рідину, здатну пропускати струм), і встановив, що на одному з них утворюється позитивний заряд, а на другому — негативний. Так виникає електричний струм.
У випадку експериментів аспіранта Яновича електролітом слугував сік фруктів чи картоплі. Так само середовищем для проходження електроенергії служить наше тіло, яке насичене різними видами рідин. Тому аспірант на практиці підтвердив те, що вже дослідила наука.
Прилад зафіксував, що шість лимонів дають 5,64 вольта енергії.