Оскільки теперішній голова обласної ради Олексій Кайда отримав блискучу перемогу на виборах до Верховної Ради в мажоритарному окрузі в обласному центрі (більше 60 відсотків голосів), то депутатам облради доведеться обирати нового очільника. Перед цим, вважає він, треба завести в облраду нових депутатів. Більшість із них, як і сам Олексій Кайда, від «Свободи».
— Протягом двох років, — поскаржився він у прес-клубі журналістам, — за «Свободу» не було кому поклопотатися ні в ЦВК, ні в судах і прокуратурі. Тепер ситуація інша — в нас у парламенті буде велика фракція. Є рішення судів стосовно всіх депутатів, які мали би прийти до обласної ради. Ми будемо вимагати їх виконання, звільнення тих посадовців, які не виконали свої обов’язки.
Тернопільська обласна рада обрана в березні 2009-го року на позачергових виборах, і, відповідно до рішення Конституційного Суду, її повноваження закінчуються у 2014 році. Два роки представницький орган області працює не в повному складі. Олексій Кайда не виключає, що обрання нового голови може відбутися до введення до її складу нових депутатів, адже найбільшу фракцію в облраді нині має ВО «Свобода». Тож «свободівці» знову висуватимуть свого представника для обрання головою.
— Питання вирішуватиметься на найвищому партійному рівні, як це було в 2009-му, — наголосив він.
А ось народний депутат Василь Деревляний, знову обраний до парламенту від ВО «Батьківщина», вважає, що треба переобрати всю обласну раду, а не лише голову. За його словами, нинішній склад представницької влади на Тернопільщині не відповідає симпатіям жителів області. За політичну силу, яку він представляє, на останніх парламентських виборах проголосувало найбільше виборців — 38 відсотків, а в обласній раді немає жодного її депутата. Слід сказати, що на позачергових виборах до обласної ради в 2009 році бютівці здобули більше десятка мандатів, але через тодішнє жорстке протистояння із представниками «Свободи» їх не взяли.
На недавній прес-конференції Василь Деревляний заявив, що спробує домовитися з Олексієм Кайдою про проведення дочасних виборів. Це буде не так просто, якщо взагалі можливо. Адже навряд чи «свободівці» захочуть втрачати нинішні прерогативи в обласній раді. Де гарантія, що вони знову наберуть стільки голосів, які мають нині? Адже нічим особливим, окрім політичних заяв, їхня присутність в облраді не запам’яталася. Щоб її розпустити, прихильникам Юлії Тимошенко треба шукати союзників у лавах депутатів від Партії регіонів, «Єдиного центру», Блоку Литвина, УНП, «Нашої України», а це, швидше за все, нереально. Чи знову підуть на відверте протистояння «Батьківщина» і «Свобода», як це було 2009-го року? Час покаже.
 
Тернопільська область.