Прожитковий мінімум зріс до 1060, мінімальна заробітна плата — до 1118 гривень на місяць, мінімальна пенсія — до 856 гривень — про невмирущий дефіцит Пенсійного фонду.
 До бюджету країни за 9 місяців надійшло 246,2 мільярда гривень — від простого до складного.
 Законодавці піднімуть податки на прогнозний рівень інфляції — про сюрпризи в акцизах.
Різали витрати, не дбаючи про доходи
Нагадати про четверте за рік підвищення соціальних стандартів змушує позитив, пов’язаний з відповідними перерахунками грошей різним категоріям громадян і першими роковинами пенсійної реформи.
Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко наголосив, що наступного року зростатимуть і заробітні плати, і пенсії, але в розумних межах. Він спростував звинувачення, буцімто уряд навесні друкував гроші. Споживчі ціни не з’їдають заробітних плат, хоч вони зростали зі швидкістю 17,6 відсотка за інфляції у 4,6.
Важко щось заперечити автору пенсійної реформи. Важливо винести з цієї реформи урок: не можна різати видатки на пенсійне забезпечення, не дбаючи про доходи Пенсійного фонду. Про наявний дефіцит Пенсійного фонду не йшлося навіть, коли уряд представив першу версію проекту бюджету. А він дедалі зростає. За підрахунками екс-міністра соціальної політики Павла Розенка, за останній рік — на 8 мільярдів гривень. І це гальмує розвиток пенсійного забезпечення громадян.
Зростання дефіциту провокує дуже багато чинників. Скажімо, зменшення кількості платників податків під впливом несприятливих законодавчих змін. Хіба присутність у розрахунковій формулі середнього загальнодержавного показника пенсії не позбавляє мотивації працювати так, щоб не перебиватися з хліба на воду на старості? Або, приміром, надмірна ставка єдиного соціального внеску. Кому подобається до 40 відсотків свого доходу віддавати державі як соціальний внесок? Або небажання керівників підприємств платити «по білому» через податковий тиск на заробітні плати. Чи переобтяження Пенсійного фонду невиправданими витратами через те, що чимало пенсій не дотягує до законодавчо встановленого мінімуму. Якщо торік видатки Фонду перевищили 210 мільярдів гривень, то якими вони будуть цього року і наступного? Або, якщо, за словами Прем’єр-міністра Миколи Азарова, уряд виділив на наступний рік 23 мільярди гривень на перерахунки пенсій, то якій кількості пенсіонерів радіти?