Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. 8-й тур.
31 серпня. «Говерла» — «Таврія». 2:1. 4 700 глядачів. Рефері — Грисьо (Львів). Голи: Міщенко, 14, Одонкор, 36 — Калиниченко, 90+4.
1 вересня. «Кривбас» — «Іллічівець». 1:2. 3 050 глядачів. Рефері — Кутаков (Київська область). Голи: Бартулович, 51 — Кравченко, 48, Таргамадзе, 50.
«Карпати» — «Металург» Д. 0:1. 9 200 глядачів. Рефері — Бойко (Київська область). Гол: Мораєс, 59. Вилучено Кас’яна (Карпати, 12, небезпечна атака суперника з ризиком нанесення травми).
«Чорноморець» — «Зоря». 2:1. 17 139 глядачів. Рефері — Романов (Дніпропетровськ). Голи: Діденко, 41, Бурдужан, 57 — Худзик, 29.
2 вересня. «Ворскла» — «Дніпро». 2:2. 8 000 глядачів. Рефері — Жабченко (Сімферополь). Голи: Селін, 79, Янузі, 82 — Олійник, 19, Джуліано, 53.
«Волинь» — «Металіст». 2:1. 4 200 глядачів. Рефері — Козик (Мукачеве). Голи: Бікфалві, 20, Суботич, 37 — Вілліан, 18.
«Арсенал» — «Металург» Зп. 3:0. 1 640 глядачів. Рефері — Труханов (Харків). Голи: Ковпак, 24, Адійя, 64, Шацьких, 85.
«Шахтар» — «Динамо». 3:1. Голи: Кучер, 20, 62, Ярмоленко, 45, Адріано, 81.
«Шахтар»: П’ятов, Срна, Ракицький, Кучер (Кривцов, 69), Рац, Степаненко, Фернандіньо, Мхітарян, Вілліан (Коста, 78), Ілсіньо (Тейшейра, 61), Адріано. Тренер — Мірча Луческу.
«Динамо»: Коваль, Сілва, Бетао, Хачериді, Тайво, Гармаш, Велозу, Гусєв (Мілевський, 81), Кранчар (Рафаель, 69), Ярмоленко, Ідейє. Тренер — Юрій Сьомін.
Рефері — Абдула (Харків).
Донецьк. «Донбас Арена». 53 423 глядачі. 19 градусів.
Почнемо огляд туру з оргпитань. Керівництво запорізького «Металурга» розірвало контракт із Сергієм Ковальцем та його помічниками. Тому до матчу з «Арсеналом» колектив готував спортивний директор, начальник команди Анатолій Заяєв. Питання про тренера вирішиться найближчими днями.
«Дніпро» заявив Євгена Селезньова, Артема Федецького (обидва з «Шахтаря») та Джабу Канкаву, котрий повернувся з оренди у «Кривбасі». Селезньов у Полтаві на 70-й хвилині замінив Кравченка, коли дніпряни вели 2:0. Але не забив, а полтавці провели дві результативні атаки і врятували матч.
Де відбувалася головна подія, либонь, не варто пояснювати. В дебюті донецької зустрічі солідну перевагу мав «Шахтар» і створив кілька дуже гострих моментів. А коли гра дещо вирівнялася, «гірники» вийшли вперед. «Етнічний» киянин Кучер відзначився після кутового, поданого Срною. Здавалося, що з таким рахунком команди підуть на відпочинок. Але на останній хвилині тайму індивідуальною майстерністю виблиснув Ярмоленко, зрівнявши рахунок.
Другий тайм відзначився гострою боротьбою. Нервовий градус зашкалював. Але м’ячі забивали тільки господарі, котрі довели свою перевагу над «Динамо» не тільки в цьому поєдинку, а й узагалі. Згуртованість, бойовитість, майстерність, злагоджені колективні дії — ось складові успіху донеччан.
А от що сказали після матчу наставники команд.
Мірча Луческу:
— Заслужена перемога, якщо взяти до уваги, що за перші 20 хвилин рахунок взагалі міг бути 4:0. А перший удар у площину наших воріт був наприкінці першого тайму. У другій половині матчу кияни почали грати агресивніше, на перший план вийшла їхня фізична підготовка. Вони використовували в деяких епізодах нашу розслабленість, ми діяли в єдиноборствах не так жорстко, як мали б. Але загалом «Динамо» однаково нічого не створило за цей період, а у нас були моменти.
Юрій Сьомін:
— Мали лише три дні на підготовку до цього поєдинку. Втома від попереднього матчу з «Боруссією» таки далася взнаки. Я задоволений сьогоднішньою грою своїх футболістів, їхньою самовіддачею за винятком стандартних положень. Ми програли «Шахтарю» за рахунок двох стандартів: два кутових — два безглузді голи. Мені так здається. А загалом — рівна гра, яка сподобалася вболівальникам.
Герой матчу в Донецьку Олександр Кучер (у центрі).