За розпорядженням виконкому Одеської міської ради почалося виготовлення нових табличок з покажчиками вулиць. Заступник міського голови Олексія Костусєва Сергій Підгайний заявив, що нові таблички будуть містити інформацію тільки російською мовою. Найближчим часом 50 нових покажчиків уже займуть своє місце на вулицях міста.
Як відомо, сесія Одеської міської ради прийняла рішення про використання в місті російської як мови національної меншини, присвоївши їй статус регіональної.
В’ячеслав ВОРОНКОВ.
Одеса.
Коментар юриста
Відповідно до статті 27 Закону України «Про засади державної мовної політики» топоніми (географічні назви) — назви адміністративно-територіальних одиниць, залізничних станцій, вулиць, майданів тощо — утворюються і подаються державною мовою. В межах території, на якій поширена регіональна мова або мова меншини, поруч із топонімом державною мовою відтворюється його відповідник цією регіональною мовою (мовами).
Понад те — стаття 25 закону передбачає, що адреси відправника та одержувача поштових відправлень, телеграм, що пересилають у межах України, мають бути написані державною мовою. А органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, винні в порушенні закону «Про засади державної мовної політики», несуть адміністративну або кримінальну відповідальність.
Наталя ГЕЛЕТКО.
...а тим часом
в Одесі підбито підсумки 13-го загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання». У ньому взяли участь більше 1,5 тисячі осіб, громадських організацій, творчих спілок з усіх куточків країни.
Переможцями у трьох традиційних номінаціях «Квітни, мово наша рідна», «Мовне багатоголосся» і «На видноті всього світу» стали одеський поет Анатолій Глущак і львів’янин Василь Кобілах, одеситка Наталія Буту і киянин Василь Лопата, поетеса з Луганщини Антоніна Листопад, Анатол Чокану (Кишинів), Ольга Хало (Луцьк) та Віталій Довгич (Київ).
На жаль, на урочистій церемонії нагородження не був присутній жоден представник влади.