Із зараженим сибіркою м’ясом контактували 26 осіб, двоє з них — у лікарні
У селі Вознесенка Мелітопольського району Запорізької області, звідки у продаж потрапило м'ясо загиблої від сибірки телиці, встановлено карантин. Тут діють три блок-пости. Впродовж двох днів після виявлення збудника сибірки ветеринари здійснюють подвірний обхід. У такий спосіб досліджено 657 дворів у кількох селах Мелітопольського району і проведено щеплення 174 раніше невакцинованих корів.
Тим часом вже окреслено коло людей (їх 26), які контактували чи могли контактувати з м’ясом (шкірою тощо) загиблої в селі Вознесенка телиці. Всім їм призначено профілактичне лікування. Стосовно стану двох чоловіків, які безпосередньо обробляли тушу загиблої тварини, то він викликає занепокоєння лікарів. Як повідомив стажер на посаду заступника голови Запорізької облдержадміністрації Ігор Шишка (донедавна він працював головним лікарем обласної клінічної лікарні), обох у зв’язку з підвищенням температури госпіталізовано. Не залишила без уваги розвиток подій із сибіркою й прокуратура Запорізької області. Адже, як наголошується, м’ясо загиблої телиці пішло на реалізацію без будь-яких документів (цікаво, а які папери треба мати і де їх взяти, щоб продавати здохлу худобу? — Ред.). Тим часом розпочалася прокурорська перевірка, а Мелітопольський райвідділ МВС порушив кримінальну справу за фактом порушення ветеринарних правил.
Також у владних кабінетах намагаються зрозуміти причини чергової біди із небезпечним захворюванням тварин. З’ясувалося, що сіл, які є неблагополучними у плані сибірки, — на Запоріжжі понад 350 (це за наявності близько 285 сільських і селищних рад). Недостатньо контролюються скотомогильники, проблемою є вакцинація і легалізація тварин. Адже на першу в селян просто немає грошей, а друга стала наслідком «високої довіри» людей до влади...
«Ми сьогодні економимо на цьому, — заявив з приводу вакцинації голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, — а потім втрачаємо більше, ліквідовуючи наслідки надзвичайних ситуацій». За словами посадовця, події у Приморському (вірус АЧС) та Мелітопольському (сибірка) районах ще раз засвідчили: необхідно створювати регіональні бійні, де мають бути забезпечені всі умови контролю за якістю продукції.
Запорізька область.