Завершилась зустріч голови Волинської ОДА Бориса Клімчука з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії Тоічі Саката. Під час розмови керівник виконавчої влади регіону передав народу Японії прапор офіцера підрозділу Квантунської армії часів Другої світової війни.
— Це — ваша історична пам’ять, — сказав Борис Клімчук, вручаючи дипломату дорогоцінну реліквію. — А тому цей прапор має бути у вашій країні. Ми шануємо не лише свою історію, але й спогади інших країн.
У свою чергу, Тоічі Саката (на знімку) висловив вдячність усім, хто протягом багатьох десятиліть зберігав стяг.
— Тепер моя місія передати його уряду, — сказав посол Японії, — щоб за збереженими ієрогліфами відшукати нащадків загиблого воїна.
Нагадаємо, прапор воїна Квантунської армії голові ОДА Борису Клімчуку 13 січня цього року передав директор Торчинського районного народного музею, заслужений працівник культури України Григорій Гуртовий. Краєзнавець отримав його в 1967 році від колишнього піхотинця Михайла Римарчука з села Ратнів Луцького району. За його словами, волинянин підібрав полотно біля убитого японського офіцера, зберіг його, а по завершенню війни привіз додому.
Голова облдержадміністрації разом із директором музею тоді прийняли рішення: віддати історичну пам’ятку тій країні, якій вона по праву належить. На ній чітко видно написи, що оточують з усіх сторін зображене в центрі червоне коло сонця, що сходить.
А головне, прапор ніколи і ніким не був осквернений. Його власник з честю тримав його до останніх хвилин життя. З повагою до нього віднісся і селянин з Волині, піднявши стяг на полі бою.
За давньою традицією в Японії воїну, що вирушав на війну, родичі дарували прапор-оберіг, записуючи на ньому напутні слова, свої імена та ім’я власника. Оскільки написи зроблено в 1944-му або 1945 році, а в 1946-му в Японії відбулася реформа графіки, прочитати їх було вкрай складно. Але на батьківщині героя, безумовно, розшифрують написане. Тож сподіваємося на цікаве продовження цієї історії.
Волинська область.
Фото з сайту Волинської облдержадміністрації.