Народний депутат України фракції Народної партії у Верховній Раді України Василь Шпак звернувся до Прем’єр-міністра України з пропозицією підтримати вітчизняні молочнотоварні підприємства у зв’язку з відмовою Росії від імпорту українських сирів, а також через відсутність альтернативних ринків збуту молока. Про це він сказав, виступаючи на пленарному засіданні Верховної Ради України 13 березня 2012 року.
За словами народного обранця, зазначена ситуація спричиняє збитковість виробництва і реалізації молока, а тому молочна галузь потребує серйозної підтримки з боку держави. «Відмова Росії від імпорту українських сирів, відсутність сьогодні альтернативних ринків збуту молока та скорочення власного споживання молокопродуктів украй негативно позначилися на економіці сільськогосподарських підприємств і селянських господарств у період підготовки і початку весняно-польових робіт. Адже нині необхідні великі кошти на матеріально-технічні ресурси. Закупівельні ціни на високоякісне молоко з молочних комплексів знизились на третину — до 3,2 гривні за літр, а закупівельна ціна з особистих селянських господарств стала нижчою за 2 гривні, також виробництво й реалізація молока стали збитковими», — зазначив Василь Шпак.
На думку депутата-народника, великої шкоди вітчизняному товаровиробнику завдають відсутність партнерських договірних відносин між виробниками молока і переробними підприємствами, а також монопольна змова заготівельників щодо закупівельних цін на молоко. «У договорах, які надходять поштою сільськогосподарським підприємствам, в односторонньому порядку диктується ціна на молоко. І це при тому, що закупівельні ціни на молоко втричі нижчі роздрібних», — наголосив В. Шпак.
Він також додав, що необхідність змінити механізм ведення сільськогосподарського виробництва є очевидною, оскільки нині заборгованість лише по Хмельницькій області по молочній галузі становить 20 мільйонів гривень. «Заборгованість по молоку по Хмельницькій області на сьогодні — понад 20 мільйонів гривень. Це ще один аргумент на користь зміни структури ведення сільськогосподарського виробництва, переведення його до повногалузевих господарств з обмеженням кількості орендованих земель сільськогосподарського призначення», — зауважив народний депутат України.
Василь Шпак переконаний, що встановлення економічно обґрунтованих цін на молоко та виділення молокопереробним підприємствам пільгових кредитів з держбюджету врятують молокопереробну галузь у такий складний період. Саме тому народний депутат звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням підтримати вітчизняні молочнотоварні підприємства: «Зважаючи на нинішню ситуацію, звертаємося до Вас, Миколо Яновичу, з пропозицією у цей молочно-кризовий період застосувати державні важелі для підтримки молочнотоварних підприємств, встановлення економічно обґрунтованих цін на молоко, своєчасності розрахунків з ними, а також виділення їм з державного бюджету пільгових кредитних ресурсів з тим, щоб не втратити виробничий потенціал, зберегти дійне стадо корів та дати змогу провести весняно-польові роботи», — наголосив Василь Шпак.