Лук’янівський ринок, одне із найстаріших та улюблених місць покупок киян, опинивсь у центрі скандалу. Тутешні торговці розповідають: уже кілька разів сюди приїздили молодики у камуфляжній формі й намагалися захопити ринок. Поки що ці атаки вдавалося відбивати: вчора «Лук’янівський» частково зачинили, на входах поставили охоронців. Як надовго запроваджено цей «надзвичайний стан», ніхто точно сказати не може. А причина конфлікту така: з’ясовується, ринок уже понад рік має нового власника. І зараз він, як то кажуть, намагається вступити у володіння. Тим самим посунути діючу донині адміністрацію ринку. І все б нічого, якби справжнім одкровенням ця звістка не стала для тутешніх продавців. Поки два підприємства борються за право керувати ринком, торговці бояться за свої робочі місця. Мовляв, де гарантія, що новий власник не захоче на місці ринку звести багатоповерхівку. Де потім шукати роботу — продавці не знають. Сподіваються на допомогу міської влади. Аби та їх помітила, вчора влаштували численний мітинг під стінами КМДА.
Скасувати результати аукціону, на якому було продано Лук’янівський ринок, — головна вимога мітингувальників. Вони переконують: проведено його було із суттєвими порушеннями. По-перше, до участі не запросили підприємство, яке 15 років орендувало майновий комплекс «Лук’янівський ринок». А по-друге, продали його за сміхотворну ціну.
— Ми на Лук’янівському ринку працюємо понад 15 років. Разом з адміністрацією ми його будували. І тут дізнаємося, що ще 2010-го відбувся аукціон, на якому наш ринок продали. Нас (торговців чи ж представників адміністрації ринку) ніхто на цей аукціон не запросив — ми про нього й не чули. Дізнавшись, що нові власники купили ринок за 7 млн. гривень, ми замовили незалежну експертизу. За її підрахунками, вартість комплексу становить 69 млн. гривень. Якби нас запросили на аукціон, то, можливо, ми б усі скинулися і по такій смішній ціні й собі купили наш ринок, — каже приватний підприємець Наталія Олексіївна.
Між тим, зізнаються учасники мітингу, нові власники поки що про знесення ринку не говорять. Натомість пропонують укласти з ними нові договори. «А як ми можемо це зробити, коли в нас уже є чинні угоди з адміністрацією ринку? До того ж ми боїмося, що, коли зміниться керівництво, ринок можуть закрити. Чутки про те, що на його місці вибудують якусь багатоповерхівку, ходять давно», — розповідає підприємець Людмила Миколаївна. Підкидає хмизу в багаття і своєрідний гумор нових власників: «Востаннє, коли вони приходили, то жартома так сказали: ну, попрацюєте місяць-два, ой, рік—два, а потім ми вас перепродамо іншим людям... Як після такого можна спокійно працювати?». Тому просять владу захистити не тільки їх, а й діючу адміністрацію ринку.
Почути ж точку зору іншої сторони конфлікту — нового власника Лук’янівського ринку нам, на жаль, не вдалося. Ми спробували знайти контакти цього ТОВ за назвою в Інтернеті. Єдине однойменне підприємство здійснює діяльність у сфері спорту. Але чи воно придбало ринок, невідомо. Зазначений контактний телефон не обслуговується оператором...
Тим часом, торговці з ринку налаштовані рішуче. Кажуть: захищати свої робочі місця і адміністрацію, з якою пройшли, як то кажуть, і Крим, і Рим, будуть до останнього. У свою чергу КМДА таки не лишилась осторонь. Мовляв, втручатися у конфлікт, який виник між двома суб’єктами підприємницької діяльності, чиновники права не мають. Натомість можуть допомогти продавцям не залишитися без роботи. Як альтернативу Головне управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення запропонувало їм місця на комунальних ринках Києва, зокрема, на Володимирському, Житньому та Бессарабському.
Фото Олександра КЛИМЕНКА.
Інші фото з цієї події шукайте у фотомагазині на сайті www.golos.com.ua.