Робота в Державтоінспекції небезпечна і важка. А мужність цієї жінки варта неабиякого захоплення. Вона вміє все: і поліпшити в очах сильної статі імідж міліції, і піти в патруль, і затримати злісного порушника. Йдеться про інспектора ДАІ міста Києва Анастасію Цибу.
Впізнати вартового доріг в тендітній симпатичній дівчині можна лише за впевненою поведінкою і уважним поглядом. Раніше Настя жила в маленькому містечку на Чернігівщині. Ще малою, коли поверталася зі школи, частенько бачила регулювальника. Спостерігала, як він вправно показує напрям руху автомобілям і пішоходам. А ще більше школярці подобалася форма вартового доріг. Відтоді Анастасія вирішила: виросте і піде працювати в ДАІ.
Після школи вступила до Донецького юридичного інституту внутрішніх справ України на факультет підготовки інспекторів. Разом із нею на курсі навчалися лише три дівчини. Попервах Настя важко звикала до чоловічого оточення, розпорядку дня, нарядів та стройових оглядів. Ще важчі були перші дні роботи. Адже спочатку працювала і слідчим, і дізнавачем. Як сприймали автолюбителі жінку-інспектора?
— Коли ми проводили рейди з метою запобігання правопорушенням на дорогах, завжди вражала толерантність водіїв. Вони ніколи навіть не сперечалися зі мною. А просто дивувалися: «Вперше бачу дівчину—інспектора ДАІ. Більше б таких». За роки роботи ніколи не було жодних непорозумінь з власниками транспортних засобів, — каже вона.
Нинішній напрям роботи, за словами Насті, дуже специфічний, проте вельми цікавий і різноманітний. Адже вона опікується профілактикою дитячих правопорушень на столичних автошляхах. Основний її обов’язок — лекції у садочках і школах, демонстрування відеороликів з дорожньої грамоти, підготовка та випуск тематичної продукції для юного покоління. «Адже все, що ми донесемо до дітей, отримаємо в майбутньому. Ось, наприклад, такий позитивний момент. Коли приходиш до дитячого садочка з бесідою про правила безпечної поведінки на дорозі, діти реагують по-різному, але завжди одразу встановлюється тиша. Малюки з часом підходять до тебе і починають крутити ґудзики, просять поміряти форму... Робота з дітьми — це завжди свято, море гарних емоцій та почуттів», — каже жінка.
Однак на такій нежіночій службі досить важко, і накопичується втома. Відпочивати допомагають театр, книжки, спілкування з друзями та рідними. Красуня стверджує, що завдяки батькам і стала офіцером міліції. Саме ці найрідніші люди їй дуже допомогли, неабияк підтримали. «Хоча спершу казали, що я вибрала не зовсім жіночу професію, що вона небезпечна. Згодом звикли.. Мій чоловік теж інспектор ДАІ. Доля нас звела в навчальному закладі. Він дуже пишається, що я ношу погони і працюю в ДАІ».
Який подарунок хотіла б Анастасія отримати на 8 Березня?
— Навіть не можу і сказати. Мабуть, головне, щоб цей дарунок був від душі та серця.