Такі факти стали відомі після проведення перевірок обласного наркологічного диспансеру прокуратурою області. Зокрема, з’ясувалось, що у стаціонарному відділенні з хворих брали гроші за лікування, пояснюючи це необхідністю медичного страхування. Так пацієнтам, які лягали у диспансер, повідомляли, що у закладі є палати підвищеної комфортності, які відремонтовані за рахунок коштів страхової компанії, з котрою медичним закладом укладено угоду про співпрацю. З огляду на це за перебування в таких палатах треба платити. Вартість послуги становила 360—400 гривень. Хоча навіть документально не було чітко визначено, в яких саме палатах перебування платне.

 

Тим часом пацієнти, котрі не знали, що будь-яке медичне страхування може бути лише добровільним, підписували договір медичного страхування. Хворі сприймали це як обов’язкову умову лікування, тому платити не відмовлялись. У результаті впродовж минулого року такі «добровільні» договори страхування було укладено майже з половиною хворих стаціонару на загальну суму близько 400 тисяч гривень.

Після виявлення цих фактів прокурори дійшли висновку: медики використовували службове становище і фактично вели посередницьку діяльність, забезпечуючи страхову компанію клієнтами для укладення угод, за що, зрозуміло, отримували грошові винагороди.

Крім того, було встановлено, що від недобросовісної роботи медпрацівників диспансеру постраждала ще одна категорія хворих. Усупереч законодавству лікарі не вживали дієвих заходів з профілактики алкоголізму та наркоманії серед дітей та надання медичної допомоги підліткам, схильним до вживання алкоголю, наркотиків та токсичних речовин.

На початок року в області на профілактичному обліку в лікарів-наркологів перебуває майже півтори сотні неповнолітніх, в обласному наркологічному диспансері через систематичне вживання алкогольних напоїв на обліку шість таких пацієнтів. Але жоден з них не проходив відповідного лікування та реабілітації. Робота з проблемними дітьми була зведена лише до оформлення медичних карток. Інколи такі документи оформлялись навіть за відсутності пацієнта. Жодного з цих дітей не обстежив лікар-нарколог, стверджують правоохоронці. А через те, що співпраця з міліцією щодо роботи з такими дітьми не була налагоджена, відомості про неповнолітніх, які епізодично вживають наркотичні засоби, суттєво різняться. Часто районні лікарі-наркологи подавали у звітах до диспансеру недостовірні дані, завищуючи їх і в такий спосіб демонструючи ефективність своєї роботи. Таке виявлено у кількох районах.

Прокурори переконані, що чимало порушень сталось через неналежне виконання службових обов’язків головним лікарем обласного наркологічного диспансеру і окремими його медичними працівниками, оскільки контроль керівництва за роботою підлеглих був послаблений. Тож прокуратура області внесла подання начальнику обласного управління охорони здоров’я та головному лікарю обласного наркологічного диспансеру з вимогами якнайшвидше усунути виявлені порушення.

Мал. Олексія КУСТОВСЬКОГО.