Вечірнє засідання 21 лютого
Народні обранці ухвалили в цілому проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України, який передбачає обмежувати цивільну дієздатність осіб, які зловживають азартними іграми. Фактично гравців «прирівнено» до психічно хворих та наркоманів. Автор законопроекту — народний депутат Юрій Одарченко, представляючи документ, зазначив, що азартні ігри на гроші стають в Україні дедалі поширенішими, а гравці — залежними від такого азарту і часто самостійно вже не здатні припинити гру, незалежно від сум, які витрачають. Внаслідок чого страждають не лише самі гравці, а й їхні рідні, котрі залишаються без засобів до існування. Нерідко гравці використовують як ставки нерухоме майно — будинки, автомобілі, меблі, побутову техніку. А після програшу вони та їхні сім’ї втрачають житло. Коли в азартних гравців закінчуються гроші, вони використовують чуже майно чи грають у борг, який потім не здатні повернути. Законопроектом запропоновано розширити підстави для обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, котра зловживає азартними іграми. Зокрема, обмежити право самостійно розпоряджатися своїм майном. Піклувальник такої особи контролюватиме її витрати та не дозволятиме відчужувати своє майно заради азартних ігор. Законопроект підтримали представники всіх депутатських фракцій, і 354 голосами його було прийнято в цілому.
Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко доповів проект закону про внесення змін до статті 29 Закону «Про фізичну культуру і спорт», який передбачає запровадження посади інструктора з фізичної культури у сільській місцевості. Доповідач обґрунтував необхідність запровадження таких інструкторів тим, що в містах є можливості для занять спортом чи оздоровчою фізкультурою для дітей та молоді, а на селі фактично немає. Передбачається, що інструктори з фізичної культури працюватимуть при сільських та селищних радах у разі наявності відповідних коштів місцевих бюджетів. За результатами голосування законопроект 321 голосом був прийнятий за основу.
Схвалений у першому читанні законопроект про внесення змін до Закону «Про рекламу», який доповіла в. о. голови Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко, удосконалює порядок рекламування лікарських засобів, дитячого харчування, механізм надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами в населених пунктах та за їх межами, уточнює перелік обов’язків органів державної влади, на які покладено контрольні функції у сфері реклами.
Планується також заборонити розповсюджувати рекламу дитячого харчування без зазначення інформації про вік дитини, з якого дозволяється споживання цього продукту, а у разі рекламування дитячого харчування, призначеного для дітей грудного віку, — без зазначення інформації про необхідність попередньої консультації лікаря перед початком споживання.