На персональний комфорт херсонські службовці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві грошей не пошкодували
Якось у нас завжди так виходить, що українські чиновники живуть набагато краще народу, якому вони служать. Скажімо, для робітника будь-якого херсонського підприємства зібрати на особняк у престижному районі — це щось зі сфери фантастики. А от міське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, що виплачує цим самим робітникам належні їм за законом компенсації, цілком може в такому особняку влаштуватися.
Під кінець минулого року це відділення справило новосілля у двоповерховому єврокотеджі з усіма вигодами на вулиці Перекопській, 19, котрий раніше займала одна з комерційних фірм, що торгують нафтопродуктами. Побудований майже дев’ять років тому котедж із металопластиковими вікнами, системою дистанційного відкривання воріт та іншими «прибамбасами», характерними для затишних гніздечок «нових українців», під час кризи виявився їй, мабуть, не по кишені (вартість оренди такої нерухомості в нас стартує від тисячі доларів на місяць). Зате соціальним страховикам, очевидно, підійшов. До того ж їхнє безпосереднє керівництво було аж ніяк не проти переїзду.
— Міське відділення виконавчої дирекції нашого фонду свого будинку не має. Колись воно орендувало приміщення в Центрі освіти молоді на вулиці Чорноморській, де мали проблеми і з електроенергією, і з каналізацією — «аромати» там стояли специфічні, — і зайвий комп’ютер або кондиціонер підключити було складно. Ми знайшли інший, комфортніший, офіс на Перекопській і хотіли його викупити, однак виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві України поки що не дала на це згоди, натомість санкціонувала його оренду. Домовилися із власниками, що вартість наймання квадратного метра становитиме 55 гривень, тобто за користування особняком у 416 квадратних метрів доведеться платити 22,9 тисячі гривень на місяць. Це дорожче, ніж приміщення на Чорноморській, але площа особняка більша, і ми хочемо розмістити тут архів особових справ на три тисячі потерпілих — адже документи потрібно зберігати 75 років, — пояснює начальник управління виконавчої дирекції фонду в Херсонській області Валентин Сух.
За минулий рік регіональний підрозділ Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві перерахував потерпілим 22,3 мільйона гривень компенсацій.
А за оренду євроособнячка по Перекопській, 19, для службовців міського відділення цього фонду йому доведеться виплатити майже 275 тисяч гривень за рік. Цих коштів, напевно, вистачило б, щоб підтримувати не один десяток робітників, які назавжди втратили здоров’я в цехах і на будмайданчиках.
За ті само гроші, власне, в Херсоні нині легко можна купити не таку помпезну «хатинку» трохи далі від центру й не «розорятися» на оренду. Але красиво жити, як мовиться, не заборониш: якщо службовці місцевого відділення Фонду соціального страхування будь-що бажають працювати і приймати скаржників у суперкомфортних умовах, гідних «нових українців», і викладати за це майже три тисячі доларів щомісяця в еквіваленті національної валюти з коштів Фонду соцстрахування, значить, так тому й бути. Напевно, це і є втіленням тієї самої політики суворої економії, про яку так переконливо розповідають з екранів телевізорів українські високопосадовці.
Фото автора.