Цього року спростять процедури з ліцензування підприємств, які займаються будівельною діяльністю. Про це під час учорашньої прес-конференції заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Дмитро Ісаєнко.
За його словами, торік обсяг капіталовкладень у будівництво становив 174 млрд. грн., що на 20% більше, ніж позаторік. У структурі капіталовкладень основну частину становлять кошти підприємств, а 17,2% вкладень — це банківські кредити. Складова держбюджету зросла в основному за рахунок об’єктів, побудованих для Чемпіонату Європи з футболу. А за рахунок державного та місцевого бюджетів вона сьогодні становить приблизно дев’ять відсотків. Дмитро Ісаєнко також повідомив, що лідерами серед регіонів з вкладень у будівництво в 2011 році були Київ, а також Київська, Донецька, Дніпропетровська області та АР Крим.
Урядовець відмітив, що торік за рахунок бюджетних коштів було побудовано приблизно 11 тисяч квартир. Порівняно з позаминулим роком на 500 тисяч квадратних метрів житла більше здали в експлуатацію. Основний інвестор — населення, яке в основному будує індивідуальні житлові будинки. Це близько 75% від тих об’єктів, які здаються в експлуатацію щорічно.
Заступник міністра також відзначив, що на програму «Доступне житло» 2011 року витрачено 99 млн. грн. «Уряд думає про внутрішній ринок, про стимулювання будівництва житла, — підкреслив він. — Цього року в бюджеті передбачено 200 млн. грн. Ми хочемо, щоб ця програма активно запрацювала не тільки в Києві, а була охоплена всіма областями».
За його словами, у країні близько 19 тисяч недобудованих об’єктів. Для того щоб завершити їх будівництво потрібно 238 млрд. грн., що порівняно з бюджетом країни.
В 2011 році було прийнято закон про регулювання містобудівної діяльності, котрий максимально спростив дозвільні процедури в будівельній сфері. «Дуже шкода, що не вдалося вирішити земельне питання», — сказав Д. Ісаєнко.
Також слід зазначити, що внесено зміни в Податковий кодекс, згідно з якими податок платиться після продажу квартири, а не після здачі будинку в експлуатацію. «У цьому плані будівництво перебуває в привілейованому становищі, й в 2012 році це повинно дати поштовх особливо житловому будівництву», — наголосив заступник міністра. Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін відзначив, що цього року вдвічі збільшиться кількість громадян, які одержать держпідтримку під час одержання житла. В 2011 році таких родин було 1,2 тис., а в 2012 — їх буде близько 2,5 тис.