Непрості пристрасті вирують цими днями довкола Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького. Розпочалося все з несприйняття частиною трупи новопризначеного в. о. директора — керівника танцювального ансамблю «Конвалія» заслуженого працівника культури України Ігоря Спінула замість заслуженого діяча мистецтв України Михайла Ілляшенка. Колектив був відверто обурений тим, у який спосіб відбулося представлення: без урахування його думки (про зміну керівництва дізналися з Інтернету), без попереднього обговорення ймовірної кандидатури тощо. Намагання зустрітися з головою облдержадміністрації Сергієм Ларіним, щоб висловити свої «за» і «проти», успіхом поки що не увінчалися.
Тож не дивно, що люди прийняли рішення втретє піти під стіни головної адмінустанови області й там шукати правди. Вони хотіли пояснити, яку титанічну роботу провів пан Ілляшенко і як некоректно поводиться в. о. директора (починаючи з категоричного небажання спілкуватися з трупою українською мовою і закінчуючи висловлюваннями та... жестами, які він собі дозволяє на адресу колективу). Та, як з’ясувалося згодом, самі ініціатори акції непокори не змогли вчасно потрапити на неї, бо, знаючи про час і місце її проведення, Ігор Спінул терміново скликав збори колективу, які затягнулися надовго.
Однак це не завадило сотні кіровоградців — представникам інтелігенції та громадським діячам міста, не згодним із нововведеннями в театрі, — упродовж години збирати підписи на підтримку Михайла Ілляшенка. Перед учасниками мітингу виступили голова обласної організації Національної спілки письменників України Василь Бондар, голова обласної організації ВУТ «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка Світлана Орел, голова обласної організації УНП Олександр Ратушняк. Прийнято звернення до керівництва області. Лише через півтори години на мітинг потрапила частина «кропивничан», які розповіли про розкол, що стався в театрі з приходом нового керівництва. Лише за кілька днів керування новопризначеному директорові вдалося поділити акторів на «ваших» і «наших», вбити такий клин між ними, позбутися якого буде нелегко. Організатори акції наголосили, що разом із ними актори семи театрів України одночасно пікетували свої обласні держадміністрації.