Перетворити Кіровоград на місто шанувальників читання — приблизно таку мету поставив перед собою перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов, зініціювавши проект «Єлисаветградський книгообіг». Попередньо для обладнання спеціальних книжкових поличок відібрали два десятки місць. В основному це установи, організації та заклади в центрі міста: бібліотеки, виші, кафе. Відтепер там можна буде обмінятися улюбленими виданнями чи просто прочитаними книжками.

Уже відкрито кілька перших точок так званого книговороту. Як правило, «відпустити книжку на волю» під миготіння фото- та відеокамер охоче приходять люди, знані в Кіровограді: громадські діячі, підприємці, письменники, представники влади. Всі вони мають змогу виступити перед присутніми та презентувати свої «вклади». Іноді можна навіть одержати жадану збірочку з автографом улюбленого автора, як це було під час першої презентації, коли проект «благословляв» письменник із Новомиргорода Олександр Жовна.

До слова, це вже не перша спроба «прописати» буккросинг (обмін книжками) у Кіровограді. Хтозна, може, ця буде найудаліша. Шкода лишень, що акція від самого початку носить дещо специфічний характер: усі презентації чомусь виключно російськомовні, а більшість пропонованих книг — далеко не художні, здебільшого вони торкаються тем маркетингу, менеджменту та новомодної психології успіху. Така от специфіка буккросингу по-кіровоградськи.

Фото автора.