Мешканці Героївського, курортного містечка за декілька кілометрів на південь від Керчі, спочатку були дещо спантеличені появою неподалік аж трьох шатрів й одразу декількох десятків позашляховиків з великими цифрами на борту. Ними кермували чоловіки у характерних арабських халатах і арафатках, щоразу прямуючи до обіду кудись подалі від селища. Мешкають високі гості на базі відпочинку «Чорноморська», а в шатрах утримують своїх... соколів.
Здогадки і чутки розвіяв керченський міський голова Олег Осадчий, котрий повідомив, що на соколине полювання прибув шейх із Об’єднаних Арабських Еміратів і 26 осіб його супроводу. «Наш регіон — найбільш вдале місце для соколиного полювання. Тут гості перебуватимуть упродовж місяця», — уточнив голова.
Регіон справді вдалий — саме в цей період неподалік, на мисах Малий і Такіл, а також у межах Опукського природного заповідника на зимівлю зупинились тисячі перелітних птахів — шпаків, диких качок. А ще є багато птиці, яка живе тут постійно, — куріпки, голуби, великі кулики. Тож у хижаків буде безліч можливостей, щоб задовольнити свій природний інстинкт.
Голова республіканського комітету Криму з лісового і мисливського господарства Ігор Кацай обмежився лише такою інформацією: «До нас часто приїжджають на полювання. У грудні очікуємо на велику групу італійців. Стрілятимуть вальдшнепів. Також цікавляться гості оленем, кабаном, косулею і зайцем».
За рік до Криму приїжджає близько 300 мисливців із-за кордону, від такого виду туризму, що оплачується за контрактом, у скарбницю автономії щороку надходить близько 2 млн. гривень.
Азартом поважних туристів переймаються лише місцеві орнітологи. Надто тим, що шейх і його команда фактично безконтрольно полюватиме неподалік Опукського природного заповідника. Відтак у пазурі приручених соколів можуть запросто потрапити занесені до Червоної книги пернаті. Зокрема, огар, стрепет. «Масштаби їхнього полювання, — прокоментував ситуацію для «Голосу України» старший науковий співробітник Карадазького природного заповідника, орнітолог Михайло Безкоровайний, — мені невідомі. Але гадаю, спортивне полювання з ловчими соколами не завдасть більшої шкоди, ніж, приміром, традиційне, з рушницями. Принаймні, хотілось би на це сподіватись». А відомий у Криму прихильник соколиного полювання Сергій Прокопенко додав: за день сокіл задовольняється навіть «з примусу» лише однією впійманою жертвою.