Зима, як правило, настає несподівано. Особливо для комунальних служб. І в Дніпропетровську знають, що навіть двосантиметровий шар снігу може призвести до повного колапсу на дорогах. Так бувало не раз. Але цього року чиновники стверджують, що зустрічають зиму у всеозброєнні.
Більше тисячі КамАЗів, КрАЗів та ЗІЛів уже готові вийти на дороги Дніпропетровської області для боротьби зі снігом. І, незважаючи на невтішні прогнози, комунальні служби впевнені, що з розчищенням вулиць упораються. Про це вони доповідали на спеціальній виїзній нараді в Дніпропетровську, присвяченій підготовці до зими.
— Вся техніка на ходу, — стверджує начальник Дніпропетровського управління з ремонту й експлуатації автодоріг Олександр Плиг. — Приміром, роторна снігоприбиральна машина, яку ви тут бачите, може відкидати сніг на відстань до 20 метрів. А 13-тонна машина з розкидання піщано-соляної суміші обробляє площу від 3 до 12 метрів за один прохід.
Підприємство вже заготовило 12 тисяч тонн піщано-соляної суміші, 4 тисячі тонн піску й 2 тисячі тонн солі. Все це зберігається в ангарах до настання морозів. Якщо зима буде не надто суворою, то запасів вистачить до березня. Крім того, цього року підприємство придбало 6 новеньких піскорозкидувачів у Кременчуцького заводу.
Виконувач обов’язків Дніпропетровського міського голови Анатолій Крупський доповів главі облдержадміністрації Олександру Вілкулу про те, що в обласному центрі в зимовий період у розчищанні снігу братимуть участь 10 спеціалізованих підприємств, які охоплять 210 об’єктів загальною площею більш як 5 мільйонів квадратних метрів.
У цілому на боротьбу зі снігом у регіоні вийдуть 628 одиниць спеціальної техніки комунальної власності й 1888 одиниць техніки від підприємств і організацій, яка залучатиметься у разі необхідності. Про це вже є домовленість із керівниками. Ще 312 одиниць підготувало ДП «Дніпропетровський облавтодор». Також в області заготовлено 73,2 тисячі тонн посипального матеріалу.
— По кожному з об’єктів у містах і районах Дніпропетровщини є паспорт готовності до зими, який підписали місцеві керівники. Тому кожен несе персональну відповідальність за своєчасне розчищення снігу й забезпечення порядку в населеному пункті. А це, насамперед, безперебійне теплопостачання, злагоджена робота всіх комунальних служб, інженерних комунікацій, закладів освіти й охорони здоров’я. Ці питання ми тримаємо на постійному пильному й жорсткому контролі, — підсумував Олександр Вілкул.
![](/images_upload/2011/11/181111/snigouborka1.jpg)
На знімку: техніка для розчищення снігу на старті.
Фото автора.