«Скандальна забудова поблизу станції метро «Театральна: київська влада плюнула в обличчя киян, удаючи, що то роса Божа» — назва критичної кореспонденції, надрукованої 31 серпня. У ній ішлося, що, попри неодноразові приписи правоохоронних органів, обіцянки столичних градоначальників, у тому числі й нинішнього — Олександра Попова, демонтувати незаконно споруджений будинок на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Пушкінської, міська влада вирішила облаштувати в ньому... Музей історії Києва.
У зв’язку з цим у кореспонденції порушувалося чимало питань, адресованих київському міському голові Олександру Попову, на адресу якого редакція надіслала запит. Натомість одержала відповідь від начальника Київголовархітектури Сергія Целовальника, який надіслав її за дорученням... заступника голови КМДА!
Насправді цікаво, де саме чиновників навчають писати листи про щось, але ні про що? У «Голосі України» неодноразово порушувалося питання цього незаконного будівництва, запити про що редакція надсилала до управлінь КМДА. І щоразу одержувала відповіді на зразок: «Надавалися приписи, приписи скасовувалися у судовому порядку, спрямовано позов до суду, відкрито провадження справи, інформація щодо результату відсутня». Або: «Вимоги припису знести об’єкт самовільної забудови не виконано, видано розпорядження про створення комісії, якою проведена відповідна робота і прийнято висновки, які надіслано Прем’єр-міністру для прийняття остаточних рішень». І т. д., і т. п.
Не стала винятком і відповідь начальника Київголовархітектури Сергія Целовальника. Не переобтяжуватимемо читача його посиланнями на положення, законодавство і правила, оскільки цього разу ми її від нього не вимагали. Ми запитували у голови КМДА Олександра Попова, з якого саме переляку він порушив власну обіцянку демонтувати будинок поблизу станції метро «Театральна»? Тож чекаємо відповіді саме від нього.
Цікаво, що надійшов також лист з прокуратури Києва. Заступник прокурора В. Трунов повідомляє: «У зв’язку з прийняттям Київським апеляційним господарським судом постанови, якою договір купівлі-продажу земельної ділянки на вул. Б. Хмельницького, 7 між ТОВ «Альянс-Центр» та Київрадою визнано неукладеним. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Києві видала наказ про скасування дозволу на виконання будівельних робіт зі спорудження офісно-торговельного комплексу. Вона також винесла припис з вимогою зупинити будівництво та звернулася з позовом до господарського суду про зобов’язання забудовника знести за власний кошт об’єкт самочинного та незавершеного будівництва. Судовий розгляд триває».
Можна було б чекати результатів розгляду, коли б не повідомлення пана Попова про те, що досягнуто домовленостей із забудовником: будинок не демонтуватиметься, натомість у якійсь його частині розташується Музей історії Києва. То хто напускає туману в очі киянам?