У Миколаєві, за підтримки обласної і міської влади та столичного миколаївського земляцтва вже вдруге відбувся спільний турнір шахістів і поетів. Його проведено на базі обласної ДЮСШ й присвячено пам’яті Миколи Вінграновського — видатного поета, уродженця Первомайська. 

Миколаївці згадували, що на час першого «шахопоетичного» турніру, що його обласний шахово-шашковий клуб проводив 2001 року, Вінграновський ще був серед нас. Участі у турнірі не брав, але схвально відгукнувся про нього. Поета невдовзі не стало... 

Вінграновський — гордість української поезії ХХ століття, з радістю приїжджав у рідні йому села Кумари та Богопіль. Тут і нині його обожнюють. 

Поет захоплювався грою у шахи. Гості з інших регіонів країни оповідали про його інтелектуальне хобі. Вони подбали, щоб на згадку про турнір кожен його учасник отримав такі призи та подарунки — художню літературу, теоретичні посібники із шахів, диски навчальних курсів гри у шахи. Для участі у турнірі шахопоезії приїхали з Києва письменник Віталій Карпенко, класик дитячої літератури Віталій Качан, головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Козак. Раді були миколаївці і зустрічі з одеситом-поетом, перекладачем, книговидавцем Анатолієм Глущаком. 

Усі зали шахово-шашкового клубу були схожі на вулик. Студенти та учні декламували вірші Вінграновського або власні поезії. Серед учасників турніру — кращі шахісти області. Сеанс одночасної гри подав молодий міжнародний гросмейстер Олександр Зубов. 

Як поділився з «Голосом України» голова правління обласної організації Спілки письменників України Дмитро Кремінь, такі заходи потрібні, як повітря. Турнір зібрав не лише спортсменів і поетів, а усю інтелігенцію області. Від участі у такому заході сильнішає наша самоповага — ми маємо ким пишатися. п. Кремінь висловив припущення, що у миколаївського турніру шахопоезії — добрі перспективи.

Миколаївська область.