У ньому чотири окремі квартири. У кожній — дві спальні, кухня-їдальня, зала, санвузол. Загалом — 62 квадратні метри, хоч площа здається більшою через відсутність коридорів, тонкі перегородки. Ілюзію простору посилюють великі, мало не до підлоги, вікна. Кожна квартира має окремий вихід, невеликий клаптик землі. Планування і деякі матеріали — канадські, виконання — українське.
Технічний директор ТОВ «Добробуд» Микола Борис запевняє: жити у такому будинку буде не лише приємно й затишно, а й здорово, адже при його зведенні використовували екологічно чисті матеріали, сучасні технології. А також керувалися принципом, що людина має бути ближче до землі. Підлога утеплена, вікна енергозберігаючі, стіни — ідеально рівні. Житло для нас дещо незвичне, але типове для західних країн, які давно відмовились від цегли та інших важких матеріалів.
— Нові квартири передусім пропонуватимемо багатодітним сім’ям та інвалідам, які стоять у черзі, — каже міський голова Тернополя Сергій Надал. — Оскільки у пільговій черзі до 3 тисяч сімей, у загальній — до 10 тисяч, доведеться оголошувати конкурс. Ми готові розширити експеримент, якби банки пішли назустріч людям у виділенні кредитів. З усіх будівельних компаній, які працюють у Тернополі, лише одна погодилась будувати пільгове житло.
За словами керівника ТОВ «Добробуд» Василя Кікінежді, всього буде збудовано 20 таких будиночків. Поки що це експеримент не лише у Тернополі, а й в усій Західній Україні. Котеджне містечко, яке розташувалося на землях колишнього цукрового заводу на околиці обласного центру, має назву «Кленовий гай». До речі, тут зводять не лише соціальне, а й елітне житло. Але всі мешканці матимуть рівний доступ до інфраструктури: великого відкритого басейну, тенісних кортів, спортивних і дитячих майданчиків. Будуть тут автомобільні стоянки, магазин, аптека, перукарня. Територію вже загородили, облаштували.
Звичайно, кілька будинків погоди у забезпеченні житлом тих, хто стоїть у черзі на соціальне житло, не зроблять, але важливо почати. Можливо, знайдуться послідовники у Василя Кікінежді, котрий, як усі, рахує кожну копійку, однак знаходить способи здешевити житло, а не просто «гнати» дорогі метри. Важливо, що дорогі котеджі не сховані за високими парканами, як це полюбляють робити наші «нові українці». Все відкрито, все доступно. Адже всі ми люди, чи не так?
Технічний директор «Добробуду» Микола Борис, виконроб Володимир Магоницький і міський голова Тернополя Сергій Надал (зліва направо) біля нового будинку.
Фото автора.