Заборгованість із заробітної плати на Миколаївському суднобудівному заводі «Океан» нині вже становить близько 40 мільйонів гривень. Ще близько 5 мільйонів — борги перед Пенсійним фондом. Профспілка трудового колективу звернулася до голови облдержадміністрації Миколи Круглова з проханням поінформувати про ситуацію, що склалася, урядові структури та керівництво держави.
На зустрічі керівництва області з представниками трудового колективу суднобудівники нарікали: терпіти вже несила. У всіх — сім’ї, діти, і люди не можуть місяцями працювати безплатно; по-друге, їм болить душа за те, що рідне підприємство, яке за останні десять років декілька раз переходить від одного іноземного власника до іншого, — занепадає.
Слід наголосити, що «Океан» тепер контролюється російським бізнесом, тож Микола Круглов офіційно звернувся до посла РФ в Україні з проханням відреагувати та вплинути на цю складну ситуацію у рамках правового поля.
Наразі звернення залишається без відповіді.
На зустрічі представників трудового колективу з керівником області також прозвучало, що всі домовленості з правлінням і президентом компанії, як і ті обіцянки, що їх у вересні особисто роздавав голова Наглядової ради Сергій Копилов, залишаються невиконаними.
Микола Круглов повідомив представникам трудового колективу, що пропозиція облдержадміністрації щодо поповнення власником обігових коштів на суму, достатню для погашення заборгованості із заробітної плати, пенсійних внесків та інше, прийнята не була. А, як переконані у регіоні, наразі це єдиний вірогідний шлях для виведення підприємства на нормальний режим роботи. Викликають занепокоєння і нефахові підходи розуміння людьми, у руках яких нині доля «Океану», усієї складності специфіки суднобудівного виробництва. Адже від активних розмов про контракти на замовлення і до здачі судна на воду — далека і непроста дорога. За заборгованістю у зарплаті стоїть недооцінювання й багатьох інших проблем, як, приміром, збереження висококваліфікованих кадрів.
Загалом, нічого «продуктивного» задля виведення заводу із кризового стану, як вважає голова облдержадміністрації, Наглядовою радою запропоновано не було. Її керівництво демонструвало «якісь» графіки будівництва суден, але без будь-яких документів щодо укладених контрактів.
Обласна влада уже звернулася до вищого керівництва країни. У відповіді, яку отримано, йдеться, що ситуація має бути розв’язана у суто правовій площині.
Управління Пенсійного фонду звернулося з позовом у Миколаївський господарський суд щодо примусового відшкодування з ПАТ «Океан» п’ятимільйонного боргу пенсійних внесків. За цим позовом Миколаївський господарський суд уже виніс ухвалу про порушення процедури банкрутства проти ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан». З дня на день суд повинен призначити арбітражного керуючого, завданням якого буде першочергове погашення наявної заборгованості із заробітної плати та пенсійних відрахувань.
На зустрічі з представниками трудового колективу ПАТ голова облдержадміністрації М. Круглов повідомив, що бере ситуацію під особистий контроль.
Миколаївська область.
Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ (з архіву «Голосу України»).