Газівники наголошують: зменшення урядом у 1,5—2 рази норм споживання не лише не призведе до реальної економії газу, а й погіршить фінансове становище малозабезпечених громадян та поставить під загрозу стабільну роботу регіональних газових підприємств.
«Введення в дію нових норм споживання вплине на фінансовий стан підприємства, що, відповідно, ускладнить проведення профілактичного обслуговування підземних газопроводів і споруд на них та унеможливить своєчасну заміну газопроводів, які вийшли з ладу. І це поставить під загрозу безпеку газопостачання в нашому регіоні», — зазначає голова правління ПАТ «Рівнегаз», депутат Рівненської облради Петро Дубас.
Якщо раніше споживачі області (без лічильників) за нормами сплачували в місяць за 870 тис. куб. м газу, то після зниження норм вони сплачуватимуть лише за 517 тис. куб. м газу. Цілком прогнозовано, що ця категорія абонентів не стане споживати менше блакитного палива, а різниця 353 тис. куб. м ляже на плечі газорозподільної компанії. Тож державі в особі Національної комісії, яка здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, аби компенсувати різницю, що виникла після зменшення норм споживання, доведеться підвищити для всіх інших споживачів тариф. Адже сплатити за цей газ можна буде лише за рахунок збільшення тарифу для промислових підприємств, представників малого та середнього бізнесу, підприємств соціальної сфери.
За таких умов, якщо питання не розв’язати найближчим часом, аби компенсувати різницю в нормах, необхідно по ПАТ «Рівнегаз» збільшити тариф на транспортування майже на 50 гривень, повідомляє співробітниця «Рівнегазу» Вікторія ЛЕВЧУК.