Культура / Сараїзм або обличчя Полтави без гриму і туристів
Сараїзм ніби поза часом, це певний підхід до оформлення середовища, житла або простору. Якщо говорити якоюсь більш зрозумілою мовою, то йому найбільш підходить термін вернакуляр.
Сараїзм ніби поза часом, це певний підхід до оформлення середовища, житла або простору. Якщо говорити якоюсь більш зрозумілою мовою, то йому найбільш підходить термін вернакуляр.
Свій «Діалог з Кобзарем» Іван Марчук розпочав у вісімдесяті роки. «Коли вийшла збірка «Голос моєї душі» і отримала дуже позитивні відгуки, я вирішив, що тепер дожив до Шевченка».
Квітковий живопис у творчості найяскравіших художниць Великої Британії 17-18 ст. та української мисткині Марії Примаченко.
Разом з традицією ще з язичницьких часів до нас дійшло українське питоме слово «Масниці». У деяких регіонах, зокрема на Волині і Поліссі, Масляний тиждень називали Колодієм, Колодойкою.
На Афоні, в архіві одного з монастирів знайдено поминальний запис, зроблений свт. Феодосієм за рік до смерті — у 1695-му. Там записані його батьки та рідні.
Олика - старовинне містечко на межі Волинської і Рівненської областей - має стати важливим туристичним центром України.
«Традиція Косівської мальованої кераміки» може потрапити до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.
Художник Антон Ковач: "Це моя потреба і насолода - стояти біля мольберта і починати з чистого білого полотна, яке запрошує відкривати нові горизонти."..
Дмитро Остапов, Гліб Кірілескул та Лера Дмитрашко стали лауреатами конкурсу аматорських фільмів «Я знімаю кіно», що відбувся у білоруському місті Полоцьку.
Розпорядженням голів закарпатських ОДА і облради нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття» у царині літератури нагороджено двох відомих закарпатців.
Симфонічний оркестр Черкаської філармонії став невід’ємною частиною культурного життя міста.
Найбільшим пам’ятником меценатам Тетяні та Омелянові Антоновичам є їхній внесок у розбудову нашої держави.
Побачила світ книжка дослідника Віктор Моренця «Перша хвиля» — про перші концтабори на території окупованої російськими більшовиками України.
Шевченківський комітет цьогоріч серед творів, допущених до третього туру, розглядає здобуток керівника Київської академічної майстерні «Сузір’я» Олексія Кужельного.
Про українознавчу працю професора Миколи Тимошика «Українська книга і світ».
Вірш Івана Драча.
До 100-річчя проголошення Акта Злуки УНР й ЗУНР випустили унікальну марку.
150 років минуло від часу заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» та 30 літ — із часу відновлення «Просвіти» у Чернігові.
У Кропивницькому постане пам’ятник видатному українському письменнику Юрію Яновському.