Культура / Фестиваль «Межа»
На вихідних, 10—11 жовтня, у Франківську відбудеться фестиваль-переберія міських культур «Межа».
На вихідних, 10—11 жовтня, у Франківську відбудеться фестиваль-переберія міських культур «Межа».
Нове гумористичне і творче співтовариство вирішили сформувати в Дніпрі. Для цього в рамках міської програми «Культурна столиця» стартує принципово новий креативний освітньо-гумористичний проект Comedy Academy «Тіні гумору».
«Ткацький шлях» — барвистий документальний фільм про старовинне ткацьке ремесло, його види, техніку і майстрів, які передають знання від покоління до покоління або намагаються відновити втрачене.
У Чернігові Український інститут національної пам’яті та обласний молодіжний центр представили виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ».
Унікальну карту волинок (вони ж — жіночі бунти) на території Дніпропетровщини створили в Музеї опору Голодомору.
Понад півстоліття тому у столиці далекої Аргентини вийшла книжка про містечко Теплик. Нині видання повернулося на малу батьківщину.
Україні необхідне вдосконалення законодавства у сферах мистецтва та мистецької освіти.
Цьогорічний «Київ Музик Фест» проводиться з 26 вересня до 4 жовтня.
Етнографічну розвідку селами Здолбунівського району провело управління культури та туризму Рівненської ОДА.
У Приморську відбувся Всеукраїнський фестиваль національних співтовариств «Ми українські — We are Ukrainian».
Львівський Національний театр імені Марії Заньковецької ще з весни анонсував «довгоочікувану» (нині цей епітет іронічний) прем’єру вистави «Сатисфакція» в постановці Станіслава Мойсеєва за «Венеціанським купцем» Вільяма Шекспіра.
У рамках міжнародної співпраці Україна—Франція вперше в Житомирі відбулася літературно-мистецька панорама «Верхівнянська муза», що є складовою проекту «Бальзак-Fest».
Людмила Алфімова, виконавиця однієї із головних ролей у популярному радянському фільмі «Весілля в Малинівці», невдовзі після зйомок у тій комедії вийшла заміж за... сільського голову колгоспу з Вінниччини.
Названо лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Михайла Коцюбинського-2020.
13 вересня 1970 року з Театральної площі в Чернівцях уперше пролунала пісня «Червона рута» для багатомільйонної аудиторії телеглядачів.
Перед валом знаменитого Більського городища, що в Котелевському районі на Полтавщині, встановили скульптуру скіфського воїна в обладунках і зі зброєю в руках.
Ландшафтно-архітектурний ансамбль ХІХ століття «Садиба Даховських», що у селі Леськове Монастирищенського району (на знімку), довгий час перебуває в аварійному стані.
Дедалі більшої популярності серед жителів Запоріжжя набирає стінопис. Фасади будинків одержують новий вигляд, а місто — своєрідні візитівки.
Акторкою Віра Холодна була лише 4 роки із 26 прожитих. Та за цей час вона стала примою кіно, знявшись у більш як 50 фільмах.
Богдан Кушнір — класик конспірологічних головоломок та гостроколізійних сюжетних багатоходівок у своїх романах, котрі читаються майже на одному подиху.