Культура / Музей вирушить у... подорож
Культурно-просвітницький проект «Живий мандруючий музей» презентував у Місцевому навколокультурному просторі Житомира благодійний фонд «Надія Є».
Культурно-просвітницький проект «Живий мандруючий музей» презентував у Місцевому навколокультурному просторі Житомира благодійний фонд «Надія Є».
В «Етносвітлиці» Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи відбувається перша персональна виставка дивовижної майстрині Любові Паранюк.
Пам’ятник пісні «Повій, вітре, на Вкраїну...» створили на Вінниччині.
Міжнародному журналу «Склянка часу*ZeitGlas» і однойменному видавництву з Канева торік виповнилося чверть віку.
Така ініціатива у мистецьких колах краю обговорюється давно.
До 150-річчя з дня народження Лесі Українки пропонуємо зробити віртуальну мандрівку Волинню, яку так любила письменниця.
Унікальне видання про Тараса Шевченка презентували в київському Музеї книги і друкарства — «Слідчо-наглядові справи Тараса Шевченка. Корпус документів (1847—1859). Факсиміле» (у двох томах).
4 березня 1949 року в Кіцмані на Буковині народився Володимир Івасюк — автор легендарної «Червоної рути» та інших популярних естрадних пісень.
Історично склалося так, що на території нинішньої Кіровоградщини болгари проживають із кінця XVIII століття.
На батьківщині Лесі Українки, у Новограді-Волинському на Житомирщині, врочисто відзначили 150-річчя з дня народження поетеси.
Вінничанина Михайла Каменюка нагороджено міжнародною літературно-мистецькою премією імені Лесі Українки за 2021 рік.
На Рівненщині презентували унікальну вишиту книгу «Лісова пісня» майстра народної творчості Олени Медведєвої.
Усі ми, вже навіть фактом свого походження з Лесиного краю, так чи інакше причетні до уславленої світом Лесі Українки, відчуваємо себе представниками її великого родинного кола.
У Домі Франка у Львові відкрили виставку однієї фотографії Лесі Українки «Цвіт папороті».
На Волині, яку так любила Леся Українка і куди завжди линули її душа та серце, з великим розмахом відзначили 150-річчя з дня народження письменниці.
Відбулася офіційна презентація повного академічного нецензурованого видання творів Лесі Українки у 14 томах.
Поетична збірка Сергія Жадана «Новий правопис» увійшла у список нинішніх фіналістів престижної літературної премії PEN America Literary Awards у номінації «Перекладна поезія».
Леся Більська-Косик, майстриня із Новояворівська, не приховувала емоцій, коли дізналася, що посадовці з Львівщини скерували заявку щодо внесення стародавньої «Яворівської забавки» до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.
У Дніпропетровському художньому музеї після вимушеної перерви почав роботу перший цьогоріч великий фондовий виставочний проект «Микола Глущенко. Без віз», присвячений 120-літтю від дня народження легендарного українського художника.
З архітектурною історією Потьомкінського палацу, а також подіями і людьми, які з ним пов’язані, знайомить путівник «Символ міста. Найстаріший палац».