Культура / Косівська мальована кераміка має продовження
Спорудження культурно-мистецького центру «Дзбан» дасть змогу створити на Івано-Франківщині ще один туристичний магніт, який притягне мандрівників із різних куточків країни та світу.
Спорудження культурно-мистецького центру «Дзбан» дасть змогу створити на Івано-Франківщині ще один туристичний магніт, який притягне мандрівників із різних куточків країни та світу.
Історик і краєзнавець з Вінниччини Олександр Роговий раніше від російських дослідників встановив місце народження Михайла Достоєвського — батька класика світової літератури Федора Достоєвського.
Класична детективна література завжди має в собі, сказати б, краєзнавчо-туристичний елемент.
Коли він побачив її вперше, то написав: «Кажется, я влюбился в эту хохляцкую королеву». Відтоді в них зав’язалися дуже теплі стосунки, і сам він кілька разів приїздив у Заньки, аби навідати свою королеву. Він — це Антон Чехов, а вона — Марія Заньковецька.
Любителям мистецтва добре відоме ім’я художниці Олени Славової. Нещодавно вона спільно з друзями відкрила в Житомирі нову художню галерею «Браво-Арт», де твори образотворчого мистецтва «розмовляють» з глядачем.
У Луцьку вручено обласні іменні премії в галузі літератури, культури і мистецтва за 2021 рік.
Протягом вересня Дніпровський молодіжний драматичний театр «Віримо!» показував виставу ORGIA, створену за підтримки УКФ та присвячену 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Відбулася прем’єра проекту в Запоріжжі.
У Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка пролунали перші акорди мюзиклу «Співай, Лоло, співай!».
Екс-президент ДП «Антонов» Олександр Донець (на знімку) представив в театрі «Сузір’я» виставку своїх картин.
Вечір пам’яті відомого волинського журналіста Феодосія Мандзюка з нагоди 70-річчя від дня народження відбувся в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.
У видавництві «АРТ-ПРЕС» (м. Дніпро, 2021) вийшла нова книжка Бориса Кутового «Смерть поета».
У селі Березова Рудка Пирятинської громади влаштували традиційне обласне пісенно-мистецьке свято «Осіннє золото».
Незвичайним музеєм краєзнавець із Космача продовжує життя не тільки легендарному карпатському народному месникові, а й собі.
Першу персональну виставку в «Етносвітлиці» Миколаївського обласного центру народної творчості представила різножанрова майстриня Катерина Баранюк.
До Дня житомирян, що відзначається на початку вересня, та до Дня українського кіно в «Гнатюк Арт Центрі» відкрито виставку «Житомиряни в світлописах ХІХ століття».
Кіровоградщина активно готується до 51-го всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», що відбудеться 20—26 вересня.
В Ужгороді (видавництво «Карпати») побачила світ книжка Іллі Шманька «Не зрікаючись любові до України. Життєпис Юрія Бадзя».
У Ніжині вийшла книжка афоризмів Василя Гелетка «Мислі і смисли» (видавець — приватне підприємство «Лисенко М. М.», 2021).
Від 2014 року в суспільстві на тлі історичних подій, у вирі яких опинилася країна, сформувався попит на свій національний кінопродукт.
Учора в Києві відкрили та освятили пам’ятний знак Іванові Франку.