Культура / Дніпропетровщина: Мова як музейний експонат
Майже тисяча експонатів, присвячених місцевому самоврядуванню, розмістилися у Музеї історії місцевого самоврядування області з нагоди Дня української писемності та мови.
Майже тисяча експонатів, присвячених місцевому самоврядуванню, розмістилися у Музеї історії місцевого самоврядування області з нагоди Дня української писемності та мови.
З 18 по 25 листопада у Києві пройде ХІІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця.
Зростає увага до письменницької документалістики — щоденників, спогадів, листування...
У галереї «Єлисаветград», що в Кропивницькому, підбили підсумки п’ятирічної роботи з опрацювання архівів відомих фотографів-земляків Василя Ковпака та Анатолія Дібровного.
У Малині на Житомирщині визначили перших лауреатів літературної премії імені Василя Скуратівського.
У селі Підгайчики, що біля Львова, дорогою на Золочів та Тернопіль, урочисто відкрили оновлену туристичну локацію «На Унтервалю».
1 листопада виповнилося 75 років одеському богатирю Миколі Антоновичу Пасічнику - одному з перших на Одещині майстрів спорту СРСР з боротьби самбо та рукопашного бою.
Сфера культури має приголомшливий запас міцності, що дає їй змогу відроджуватися в найкритичніших ситуаціях.
Минулого року у видавництві «Ярославів Вал» вийшла книжка Георгія Чорного «Хто ми є, українці?»
Інтерв'ю з кінорежисеркою Вірою Яковенко.
Спорудження культурно-мистецького центру «Дзбан» дасть змогу створити на Івано-Франківщині ще один туристичний магніт, який притягне мандрівників із різних куточків країни та світу.
Історик і краєзнавець з Вінниччини Олександр Роговий раніше від російських дослідників встановив місце народження Михайла Достоєвського — батька класика світової літератури Федора Достоєвського.
Класична детективна література завжди має в собі, сказати б, краєзнавчо-туристичний елемент.
Коли він побачив її вперше, то написав: «Кажется, я влюбился в эту хохляцкую королеву». Відтоді в них зав’язалися дуже теплі стосунки, і сам він кілька разів приїздив у Заньки, аби навідати свою королеву. Він — це Антон Чехов, а вона — Марія Заньковецька.
Любителям мистецтва добре відоме ім’я художниці Олени Славової. Нещодавно вона спільно з друзями відкрила в Житомирі нову художню галерею «Браво-Арт», де твори образотворчого мистецтва «розмовляють» з глядачем.
У Луцьку вручено обласні іменні премії в галузі літератури, культури і мистецтва за 2021 рік.
Протягом вересня Дніпровський молодіжний драматичний театр «Віримо!» показував виставу ORGIA, створену за підтримки УКФ та присвячену 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Відбулася прем’єра проекту в Запоріжжі.
У Національному академічному драматичному театрі ім. І. Франка пролунали перші акорди мюзиклу «Співай, Лоло, співай!».
Екс-президент ДП «Антонов» Олександр Донець (на знімку) представив в театрі «Сузір’я» виставку своїх картин.
Вечір пам’яті відомого волинського журналіста Феодосія Мандзюка з нагоди 70-річчя від дня народження відбувся в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.