Культура / «Перший код»
Художньо-документальний фільм «Перший код» (продюсер Владислав Савченко, режисер Артур Лерман) вийшов у всеукраїнський прокат наприкінці минулого року.
Художньо-документальний фільм «Перший код» (продюсер Владислав Савченко, режисер Артур Лерман) вийшов у всеукраїнський прокат наприкінці минулого року.
Важливо, що українські обряди пошановані незалежно від того, де ми живемо і звідки ми, адже народна культура дуже важлива для самоідентифікації як нації.
У плеяді наших літераторів «Розстріляного відродження» ім’я Василя Еллана-Блакитного стоїть дещо окремо.
Нещодавно виповнилося 25 років відомому не тільки на Житомирщині та в Україні, а й за кордоном польському аматорському камерному хору імені Юліуша Зарембського.
Парадоксально, але факт — українську народну художницю родом із Полтавщини Ганну Собачко-Шостак визнають у світі, нею захоплювалися на виставках у Парижі, Берліні та Нью-Йорку, але мало знають на Батьківщині.
На персональних виставках творів народного художника України Анатолія Куща представлено серію робіт, які унаочнюють більш як тисячолітню історію вітчизняного державотворення.
У Костополі, в провулку Широкому, перед будинком Надії Войтюк (на знімку) цвітуть чорнобривці, а за хвірткою у садибі — флокси, троянди та інші квіти.
Якби не війна, актори Хмельницького обласного муздрамтеатру ім. Михайла Старицького ніколи не зіграли б цю виставу.
Вечір пам’яті Дмитра Павличка, що відбувся у стінах Національного університету імені Тараса Шевченка.
Про виставу «Горгони» у театрі «Сузір’я».
У Житомирському обласному літературному музеї презентували монографію воїна ЗСУ Антона Бондаренка «Культ вовка у військових традиціях Давньої України».
У Національній опереті України впроваджено інклюзивний проєкт «Тактильна адаптація вистав для глядачів».
У Хмельницькому обласному художньому музеї розгорнуто скріншот-виставку «Краєвиди, на які ми не заслужили» аеророзвідника Владислава Німака (на знімку).
У Хмельницькому обласному художньому музеї відкрито звітну виставку творів, написаних у межах міжрегіонального проєкту «Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису».
Вистава «ВПО» (абревіатура означає «внутрішньо переміщені особи») — це перша постановка, яку зіграли на «Білій сцені» Чернігівського облмуздрамтеатру після ракетної атаки росіян 19 серпня.
Усе з часом стає історією. Важливо її побачити вже сьогодні, щоб не втратити завтра. Все це вміє відомий луцький фотограф Віктор Чухрай. Зроблені ним знімки прикрашають багато книжок про далеке і ще осяжне минуле.
25 картин видатних українських художників-колористів Тетяни Яблонської та Миколи Глущенка представлено на виставці «Колір як мова», що відкрилася в Музеї історії міста Києва.
Запрошуємо підтримати сім’ї загиблих захисників України та взяти участь у благодійному аукціоні колекційного та сучасного живопису «Київський арт-вернісаж»
...Важко переоцінити роль публічних бібліотек в умовах війни.