Культура / 8 січня Україна відзначає 90-ту річницю з дня народження Василя Симоненка
Ім’я Василя Симоненка стало символом боротьби за національну гідність і свободу слова.
Ім’я Василя Симоненка стало символом боротьби за національну гідність і свободу слова.
Представники Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики взяли участь у презентації проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки.
Президент України вніс на ратифікацію Конвенцію Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями (Нікосійську конвенцію 2017 року).
Підписали документ, що вносить зміни до Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України в програмі «Креативна Європа» на 2021-2027 роки.
Тепер про українську традицію писанкарства дізнається ще більше людей у всьому світі.
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує громадам та діячам культури брати участь у програмах Українського культурного фонду.
Державний бюджет на 2025 рік проголосували в цілому. «За» — 257 народних депутатів. Про це пише заступниця голови Комітету Євгенія Кравчук.
7 листопада у Волинській обласній раді відбулися урочистості напередодні Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, де були нагороджені визначні працівники культури з усієї області.
Сьогодні — Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва
У Києві відбувся «Форум Культнаступу».
Професійне свято працівників кінематографії встановлене указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно у другу суботу вересня.
Команда Національного літературно-меморіального музею імені Григорія Сковороди на Харківщині запустила новий проєкт «Музей майбутнього».
Саме в цій філії зараз зберігається «скіфське золото» з Криму.
Україна вперше бере участь у засіданні Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Засідання триває у Нью-Делі (Індія) з 21 по 31 липня.
У Луцькому музеї сучасного мистецтва Корсаків український художник Петро Антип пише найбільшу картину в світі з назвою «Космогонія».
10 липня відбулася зустріч із представниками Бюро ЮНЕСКО в Україні на чолі з К’ярою Децці Бардескі.
70 років тому за участі 56 держав було прийнято Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту (1954 рік).
Названі процеси є вкрай важливими для розуміння, які саме артефакти є у власності держави та українського народу.
Культурні чистки та екстремальне насильство, які застосовує російська федерація, мають на меті стерти історичне коріння українців, їх традиції та культуру.
Про це заявила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Бардескі на міжнародній конференції «Захист культурної спадщини та протидія культурному стиранню у збройному конфлікті: нові виклики та досвід України».