Освіта / Учень розробив протимінне взуття
Учень Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та вихованець київського відділення Малої академії наук України Роман Здоровило вдосконалив пристрій, який захищає ноги від протипіхотних мін.
Учень Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та вихованець київського відділення Малої академії наук України Роман Здоровило вдосконалив пристрій, який захищає ноги від протипіхотних мін.
Понад 200 тисяч дітей з України нині навчаються у Німеччині.
В Іванівській громаді на Тернопільщині знайшли спосіб економити на комунальних витратах і врахували досвід війни, коли навчальні заклади залишались без електрики й опалення через ворожі ракетні обстріли.
Верховна Рада України підтримала законопроєкт №10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».
Чергову партію підручників для 6-го класу за програмою «Нова українська школа», надрукованих шрифтом Брайля, отримала Дніпропетровщина.
Учні 10—12-х класів матимуть змогу обирати свою спеціалізацію та відповідний комплекс дисциплін.
Цього тижня розпочався третій етап сертифікації педагогічних працівників, в якому братимуть участь 179 учителів математики та 395 — української мови і літератури, що викладають у п’ятих класах.
Десять університетів із Харкова, Львова, Чернівців, Сум, Херсона та Києва увійшли до команди проєкту «Цифровий університет — Відкрита українська ініціатива» (DigiUni), який реалізують в Україні в межах програми Erasmus+.
Молодіжний делегат від України до ООН, секретар Експертної ради студентства закладів вищої освіти Кирило Демченко взяв участь у засіданні Третього комітету 78-ї Генасамблеї ООН та виступив на ньому.
У неділю, 1 жовтня, в Україні відзначатимуть День працівників освіти.
Останніми роками кількість закладів позашкільної освіти невпинно скорочується.
У жовтні Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» за підтримки партнерів уже вдруге проведе Всеукраїнський урок, присвячений медіаграмотності.
Деяким студентам українських вишів, що здобули середню освіту у Республіці Польща, доведеться отримати ще й український атестат.
Наступного року вступники проходитимуть Національний мультипредметний тест з трьох обов’язкових предметів (українська мова, математика, історія України) та одного — на вибір.
«Світло крізь...» — таку назву має дебютний проєкт студентів Київського університету імені Бориса Грінченка, який у жовтні цього року покажуть у місті Анталія під час фестивалю «Українські фестини в Туреччині».
Більше половини шкіл Дніпра з вересня обрали змішану форму навчання, решта — дистанційну чи індивідуальну.
Навчальну літературу для п’ятикласників з двох предметів — математики та української мови — вже надруковано й доставлено до обласних книжкових баз.
У селі Андріївка Макарівської територіальної громади на Київщині у повноцінному форматі запрацювала відновлена гімназія.
Проблемні питання переведення школярів на зручну для них форму навчання прокоментували в Міністерстві освіти.