Урожай / Хмельниччина: Хоч запізнились, але жнивують швидко
Традиційно у цю пору збирання окремих ранніх культур у Хмельницькій області вже завершувалось, проте цьогоріч у деяких районах лише розпочинають жнива.
Традиційно у цю пору збирання окремих ранніх культур у Хмельницькій області вже завершувалось, проте цьогоріч у деяких районах лише розпочинають жнива.
На Івано-Франківщині середня ціна пшениці нині — на рівні 5600 грн/т. Тоді як у портах Одеської і Миколаївської областей — 6800 грн/т.
Завершення збирання ранніх зернових на Херсонщині «ознаменувалося» велетенськими димовими стовпами.
Придорожні та вуличні ринки на Херсонщині за лічені дні вщерть заповнилися баштанними — дозрівати на відкритому ґрунті саме почали кавуни й дині середньої стиглості.
Аграрії Полтавщини перетинають екватор «ранніх» жнив.
На Запоріжжі підбили підсумки другої п’ятиденки змагання колективів збиральних ланок за найвищу продуктивність праці на приз заслуженого механізатора України Героя Праці Івана Мартиненка.
Агрофірма «Мрія», що господарює у Великописарівському районі на Сумщині, запустила новий елеватор.
Майже третину полів колосових і озимого ріпаку вже зібрали аграрії Дніпропетровщини.
На Донеччині ранні зернові та зернобобові вже обмолочено на 76,6 тис. га.
У Запорізькій області, згідно з оперативними даними райдержадміністрацій, очікують зібрати майже 2,6 мільйона тонн зерна.
Біологічна врожайність озимих зернових на Вінниччині становить від 70 до 90 центнерів з гектара.
У СТОВ «БахмутАгро» минуло свято зажинків — першого снопа, яким за стародавньою традицією у хліборобів розпочинаються жнива.
Першу партію зерна нового врожаю відправили з Херсона іноземним замовникам.
У пекельну спеку, коли температура на поверхні ґрунту «зашкалює» за 65 градусів Цельсію, аграрії Херсонщини ведуть косовицю.
На Луганщині обмолот зернових розпочали підрозділи ПрАТ «Агротон» у Білокуракинському, Новоайдарському та Станично-Луганському районах.
На Дніпропетровщині, як повідомили «Голосу України» у департаменті економрозвитку ОДА, загалом жнива розгорнуться на більш як 767 тисячах гектарів.
На Вінниччині розпочали збирання озимих ріпаку та ячменю.
На Херсонщині, де вирощують понад сорок відсотків вітчизняного рису, останнім часом стабільно зменшуються площі під його посів.
Сильні зливи призвели до підтоплення сільгоспугідь в Івано-Франківській області.
Якщо вірити «Укрцукру», аграрії країни засіяли буряками 209 тисяч гектарів — на 5% менше, ніж торік.