Урожай / Зібрано перший мільйон
Вітчизняні аграрії зібрали вже 1,024 млн тонн зернових та зернобобових культур на площі 308,2 тис. га.
Вітчизняні аграрії зібрали вже 1,024 млн тонн зернових та зернобобових культур на площі 308,2 тис. га.
Обмолот озимого ячменю розпочали на Вінниччині в агрофірмі «Ольгопіль» колишнього Чечельницького, нині — Гайсинського району.
Уже за десять років наша держава планує збільшити обсяги вирощування зернових та олійних до 150 млн тонн.
Висока температура повітря та відсутність достатніх опадів може негативно вплинути на формування цьогорічного врожаю як ранніх зернових, так і пізніх культур.
Услід за Одещиною розгортаються жнива і на Миколаївщині.
В Україні розпочалися жнива.
Аграрії низки областей завершили сівбу ярих культур.
Аграрії півдня не сподіваються на швидке відновлення зрошувальних систем, які донедавна живилися з Каховського водосховища. Треба, щоб вода спала, люди повернулися, а головне — орки відступилися від нашої землі.
Каховське водосховище забезпечувало життєдайною вологою більш як півмільйона гектарів земель.
На фінішну пряму нарешті виходить сівба на Дніпропетровщині: за даними ОВА, оброблено вже майже 800 тисяч гектарів, або 70 відсотків від запланованого.
В Ізмаїльському районі Одещини стартувала сівба рису.
На Одещині сівба наближається до завершення, повідомила під час брифінгу в Media Center Ukraine-Odesa директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин ОВА Алла Стоянова.
Аграрії країни розширюють площі під просом.
В Україні, за інформацією Мінагрополітики, ярі зернові вже займають понад мільйон гектарів — за тиждень додалося 280 тис. гектарів.
На Херсонщині цьогоріч на майже двох тисячах гектарів зростатимуть кавуни.
Десяту частину ярих зернових та зернобобових із запланованих обсягів засіяли аграрії Дніпропетровщини — понад 40 тисяч гектарів полів зайняли горох, пшениця і ячмінь.
В Україні площі під соняшником зростуть на 650 тис. га і перевищать 5,64 млн га, прогнозує Мінагрополітики.
Скорочення посівних площ під зерновими разом з очікуваним зменшенням середньої урожайності через зростання цін на добрива, засоби захисту рослин та інші основні ресурси для виробництва вплинуть на обсяги вирощеного.
Незважаючи на те, що минулий рік для сільгоспвиробників виявився нелегким - за багатьма ознаками нинішній буде ще складнішим.
Сезон цукроваріння в Україні завершено.