Історія / День створення УПА
З 2023 року 1 жовтня також відзначають День створення Української повстанської армії.
З 2023 року 1 жовтня також відзначають День створення Української повстанської армії.
Нещодавно росія завершила роботу з цинічного перетворення Херсонесу на «історико-археологічний парк», повністю зруйнувавши його оригінальний вигляд та унікальний стиль.
У вестибюлі Червоного корпусу Національного університету імені Тараса Шевченка з 11 по 15 березня експонували копію ескізу вітража «Шевченко. Мати».
П’ятдесят примірників факсимільного видання Христинопільського Апостола ХІІ століття, перевиданого у Києві, поповнили бібліотеку Вселенської патріархії.
Засновник і актор хмельницького монотеатру «Кут» Володимир Смотритель зіграв на сцені Британського Королівського театру міста Бат історичну драму «Мазепа» та дитячу виставу «Я — клоун».
Мистецькі твори геніальних українських живописців, графіків і стилістів могли б стати окрасою найкращих музеїв світу.
«Русь» та «росія» є книжними і зовнішніми назвами Київської держави.
Слобідська Україна — історико-географічний регіон на сході нашої держави та на прилеглих територіях росії.
У довжелезному списку українських діячів культури та науки, знищених російською імперією не лише фізично, а й вирваних з історії, стертих з пам’яті поколінь, — архієпископ Української автокефальної церкви Нестор (Шараївський).
Указ Президента України В. Зеленського «Про історично населені українцями території Російської Федерації», в якому пропонується напрацювати план дій щодо збереження національної ідентичності українців у рф.
Імперія зла цілеспрямовано роками, десятиліттями, віками знищувала пам’ять про наших національних героїв, оббріхувала їхні імена, чіпляючи ярлики зрадників і негідників, спалювала портрети, плюндрувала могили і рівняла їх із землею.
29 січня — День пам’яті Героїв Крут.
У прикордонному з Польщею місті Любомлі наприкінці минулого року відбулася 74-та Всеукраїнська наукова історико-краєзнавча конференція «Минуле та сучасне Волині та Полісся.
У травні 2023 року американське видавництво WW Norton & Company видало книжку українського історика, професора Гарвардського університету Сергія Плохія «Russo-Ukrainian War: The Return of History» — «Російсько-українська війна. Повернення історії».
Історичний центр Києва — своєрідний літопис української державності, свідчення європейськості древнього міста і древнього народу, який тут жив, будував, вершив великі справи, творив власну культуру.
Історичні та мистецькі пам’ятки розповідають про спорудження за княжої доби мурованого храму — Великої Печерської церкви — та його вплив на людність і державу.
Артефакти світового рівня представлено на виставці «День археолога: врятовані скарби», що відкрилася в Національному музеї історії України.
Мітинг-реквієм до 80-х роковин Копищенської трагедії відбувся у селі Копище, що на Олевщині.
Законна влада Маріуполя повідомляє, що в захопленому місті російські загарбники «викидають книжки з бібліотечних фондів Приазовського державного університету.
Михайло Грушевський стверджував: анти — предки українського народу.