Історія / Софія Київська — тисячолітній символ Української держави
За літописом, Ярослав Мудрий, який любив книги і читав вдень і вночі, заснував у Софії Київській бібліотеку в 1037 році.
За літописом, Ярослав Мудрий, який любив книги і читав вдень і вночі, заснував у Софії Київській бібліотеку в 1037 році.
Що символізують розпізнавальні знаки на військовому реактивному літаку МіГ-21, який стоїть на постаменті на площі Авіаторів у Чернігові, із червоними зірками на крилах і кілі?
Містечко Корець, що на Рівненщині, має ледь не тисячолітню історію.
Анна Ярославна — королева Франції.
Софійський собор зберіг найбільший у світі комплекс автентичного мистецтва початку XI століття: 260 квадратних метрів мозаїк і 3000 метрів фресок — світових шедеврів.
Сто років тому Володимир Винниченко (на знімку) видав свої спогади «Відродження нації».
Про долю мармурової Венери Олександрійської, якій уже понад сто років.
Програма розбудови української армії УНР ґрунтувалася на традиціях давньоруського ополчення та на передовому європейському досвіді, а саме: швейцарській моделі оборони держави.
Свята Софія, зведена в центрі древнього Києва на початку XI століття, вже понад тисячу років тому — духовний, політичний і культурний центр України.
Київський Печерськ — місце воістину особливе, дивовижне своєю старовиною.
Довготривалий промосковський міф розсипався: доведено, що старовинні гармати в Городні, що на Чернігівщині, насправді є козацькими і не мають відношення до Петра І.
«Історію Закарпаття в персоналіях», альманах «Гомін Красного поля» та збірник «Літературне Закарпаття 2018» презентували в обласній державній адміністрації.
У Києві на Хрещатику проходить виставка «Українське військо: 1917—1921», що відкрилася за ініціативи Українського інституту національної пам’яті.
У 2024 році відзначатиметься 1000-ліття Чернігівського князівства.
У Книжковій палаті України вагому частину фонду 1917 року становлять друковані праці одного з фундаторів української державності Михайла Грушевського (1866—1934).
Уже понад сто років День Соборності є визначним святом для всіх українців, куди б їх не закинула доля.
Директор Інституту дослідження Голодомору Віктор Брехуненко розповів про маніпулятивні версії, що використовуються в гібридній війни проти України.
Про родинний маєток українських поміщиків Галаганів у Сокиринцях Чернігівської області.
Як у Вінниці назву вулиці «творця червоного терору» перейменували без... перейменування.
До річниці батуринської різанини.