Історія / На Голгофу — через катівні і ГУЛАГ
До Дня пам’яті жертв політичних репресій: Трагічна історія родини Адамчиків.
До Дня пам’яті жертв політичних репресій: Трагічна історія родини Адамчиків.
Трагічні сторінки з історії родини просвітянина Анатолія Ковальчука, яку не оминули комуністичні репресії.
У сонмі українських лицарів — уманський сотник, чільний провідник гайдамацького повстання 1768—1769 років Іван Гонта.
Життєпис митрополита УГКЦ праведника Андрея Шептицького поповнився новим цікавим документом.
Античне місто Херсонес Таврійський (що в перекладі означає місто Бога сонця – Хора) (нині Севастополь) розташовується на території Гераклейського півострова Крим.
За більшовицького режиму Україна від початку 1920-х до кінця 1930-х років перетворилася на територію тероризму.
1920-й відчутно відрізняється від попередніх років Української революції.
У Державному архіві Кіровоградської області презентували сьому книжку багатотомного видання «Реабілітовані історією. Кіровоградська область».
Відкриття та вивчення графіті Софії Київської, залишених на стінах собору у XI—XVIII століттях, стали справжньою науковою сенсацією.
Українська Еллада (Причорномор’я та Приазов’я) є «малою цивілізаційною батьківщиною» грецької Еллади, а Геракл – античним героєм України?
Михайло Грушевський писав: «Український народ належить до... європейського кругу не силою тільки історичних зв’язків,.. а й самим складом народного характеру».
Одним із найдавніших центрів національного літописання був Переяслав, у давніх джерелах — Переяславль, Переяславль Руський.
Столиця України Київ — одне з найстаріших міст Європи. Про його заснування і засновників — перших київських князів у «Повісті минулих літ» розповідає Нестор Літописець.
Після реставрації і текстологічних досліджень унікальне Євангеліє, видане у 1708 році в Алеппо арабською мовою коштом гетьмана Івана Мазепи, перевидадуть.
У столиці, в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету імені Т. Шевченка, триває виставка художника-монументаліста Олександра Мельника «Моя історія».
Капітан Юрій Лисянський з Ніжина, який здійснив першу навколосвітню подорож у колишній Російській імперії у 1803—1806 роках, випередив на два тижні увінчаного усіма лаврами Крузенштерна.
Відкриття пам’ятника Кобзарю в Шешорах 1965 року стало, за словами В’ячеслава Чорновола, першою відкритою акцією проти тоталітарного комуністичного режиму після розгрому УПА.
Про роль Миколи Щорса в історії України.
Концерт «Музика для барона Мюнхгаузена» відбувся в Кропивницькому в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.
Про що розповідають вітчизняні книгодруки часів Директорії УНР.