Історія / Любомль: Князю було тут любо…
Дорогою на Світязь вам обов’язково доведеться перетнути з півдня на північ Любомль.
Дорогою на Світязь вам обов’язково доведеться перетнути з півдня на північ Любомль.
До 165-річчя з дня народження Дмитра Яворницького.
Доленько ж ти наша, вкраїнська... Ми й досі ділимо себе на «східняків» і «західняків» — а тим часом хіба ж не переплелося в долях багатьох українців коріння і тих, і других?
Cкіфське поселення в урочищі Городище отримало статус пам’ятки археології та внесено до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Полтавської області.
Відбувся круглий стіл на тему: «Окупований Крим та археологічна спадщина».
14 жовтня 1618 року, якраз на Покрову, українські козаки на чолі з гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним після походу через усю Московську державу розпочали штурм Білокам’яної.
Українська армія 100 років тому захистила Європу, як і сьогодні, від російської агресії. З 13 по 25 серпня 1920 г. відбулася масштабна Варшавська битва, у якій українські та польські війська перемогли Червону армію.
Вінницький полковник Іван Богун, один із найближчих сподвижників Богдана Хмельницького, і через століття залишається для нас взірцем відданості Україні та ідеалам свободи.
У серпні 1621 року розгорілася Хотинська битва між Річчю Посполитою та Османською імперією, що прагнула захопити Україну, Річ Посполиту, а згодом і всю Центральну Європу.
Під час Другої світової війни було знищено сотні тисяч ромів.
Визначна художниця нашого часу Марина Соченко не один рік фіксує історію — для Історії.
Історики Священної римської імперії германської нації (Першого германського рейху), які змагалися за глобальне лідерство з турецькою Османською імперією, фальсифікували всю так звану Всесвітню історію.
На День міста у Володимирі-Волинському, у зв’язку з карантином, святкових заходів було значно менше, ніж у попередні роки.
28 липня — День хрещення Русі-України.
У Державному архіві друку Книжкової палати України зберігаються видання, які свідчать про епоху лікнепу.
Вийшов у світ двотомник «Закарпатська Україна: викорінення Карпатської України» Станіслава Аржевітіна.
Український інститут національної пам’яті спільно з Bober Film Studio випустив відеоролик, присвячений 130-річчю командувача Дієвої Армії УНР у 1919 році, генерал-хорунжого Василя Тютюнника.
26—27 липня 1919 року на залізничній станції Вапнярка, що на Вінниччині, відбувся один з найвідоміших боїв радянсько-української війни початку минулого століття.
У Маневичах, що на Волині, можна буде побачити човен-довбанку, знайдений 27 серпня 2015 року у річці Стир, між селами Копилля і Старосілля.