Історія / Повстання проти радянської влади і колективізації Сталін придушив голодомором
Український інститут національної пам’яті у рамках кампанії до 87-х роковин Голодомору підготував просвітницький відеоролик «Повстання проти голоду».
Український інститут національної пам’яті у рамках кампанії до 87-х роковин Голодомору підготував просвітницький відеоролик «Повстання проти голоду».
Учнівський зошит із прізвищами 200 розстріляних євреїв передали до музею Голокосту у Вінниці.
Наміри побудувати на Волині військову залізницю Пінськ—Камінь-Каширський—Ковель—Володимир-Волинський зародилися ще в 1903 році.
Розповідь про вчителя фізичної культури навчального закладу Мар’янопільського старостату Новоукраїнської ОТГ Сергія Кондратьєва.
До Дня Гідності та Свободи «Укрпошта» ввела в обіг зчіпку із трьох поштових марок «Лицарі духу. Діячі українського правозахисного руху», які присвячені Михайлу Гориню, Миколі Руденку та Святославу Караванському.
Минулого тижня на Куяльницькому лимані, поблизу села Корсунці Красносільської об’єднаної територіальної громади, відбувався етнофестиваль «Чумацький шлях», де сплелись минувшина і сьогодення.
Хоча відтоді, як уперше побачила цю жінку й дещо дізналася про її стражденну долю, минуло багато літ, і понині інколи постає вона в моїй пам’яті: струнка, мов тополина, з тонкими рисами обличчя, вродлива...
У грудні 2020 року ми мали б урочисто, на найвищому державному рівні, відзначити 425-річчя від дня народження великого гетьмана, геніального полководця і дипломата Богдана Хмельницького.
Минуло сто років відтоді, як у Злинці (село Маловисківського району Кіровоградської області) відбулося знамените на всю Україну повстання, що залишило по собі крилатий вислів «Якби Глодоси помогли, то Злинка б республікою стала».
Пророкував винахідник рентгенівських променів Іван Пулюй.
Пам’ять про Параску Плитку-Горицвіт об'єднала гуцульські Бистрець і Криворівню.
У п’ятницю, 6 листопада, по всій країні відзначали 165-річчя з дня народження видатного історика, етнографа й археолога Дмитра Яворницького.
На жаль, як слід, і досі не досліджена тема «Яворницький і Запоріжжя». Тим часом, історика багато що ріднить із цим сусіднім містом.
Якщо вам раптом заманеться із задоволенням і без особливих матеріальних втрат прогулятися «французькими замками» — рушайте на Львівщину.
На Херсонщині тепер можна побачити власний «стоунхендж» — хіба що не такий великий, як всесвітньо відомий комплекс у Великій Британії.
На Житомирщині вшанували пам’ять Миколи Сціборського та Омеляна Сеника.
Справді, основна траса напрямку Вінниця — Хмельницький перетинає невеличке містечко Летичів, неначе навпіл.
В Україні на території її західних областей можна знайти чимало надзвичайної краси замків, величних твердинь і древніх храмів.
3 жовтня 1938 року в сталінській катівні на далекій чужині — в Челябінській області — були розстріляні троє братів Ковальчуків — Павло, Гаврило і Григорій.
Загальновідомий Літопис Самійла Величка, з’ясовується, був сфальсифікований, як і багато чого в українській історії, виправленій окупантами.