Історія / Сергій Байков і Київ
Усі кияни, та й більшість гостей столиці добре знають або принаймні чули про історичну київську Байкову гору і Байкове кладовище. Та, напевно, мало хто цікавився, чому вони саме так називаються.
Усі кияни, та й більшість гостей столиці добре знають або принаймні чули про історичну київську Байкову гору і Байкове кладовище. Та, напевно, мало хто цікавився, чому вони саме так називаються.
Закарпатська, мабуть, єдина область в Україні, де у селах проживає до двох третин населення.
У Луцьку відбувся вечір пам’яті учасника бойових дій у Другій світовій війні Іллі Сизонця.
Помітною подією для краєзнавства Донеччини став вихід українською мовою книги «Скло Донеччини: Історія скляного виробництва Костянтинівки».
За тоталітарного режиму переконували, що Українська РСР була створена 25 грудня 1917 року. Насправді тоді існувала Українська Народна Республіка, яку визнали інші держави, а серед них і радянська Росія.
У глибинах ґрунту козацького кладовища в околиці Кодацької фортеці у Старих Кодаках у Дніпрі учасники археологічних і геофізичних досліджень несподівано виявили підземні ходи й залишки споруд докозацького періоду.
Нещодавно (6 грудня 2020-го) виповнилося сто років від дня народження Якова Данилова — глибокого дослідника й палкого пропагандиста Шевченківської спадщини.
Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті презентував перший фільм, що розповідає історію колишнього Аккермана.
Український інститут національної пам’яті підготував та випустив настільний календар на 2021 рік «Українські жінки ХХ століття» (на знімку).
Ще за Радянської України Різдво Христове, Великдень, Трійцю віруючі християни 1991 року вперше відзначили офіційно, як вихідні та святкові дні.
Ця історія почалася 2002 року, коли до Чернігівського художнього музею завітала родина Ірен Годійо і поцікавилась долею творів її батька Олександра Савченка-Більського, який майже 70 літ жив і творив у Франції.
У пантеоні українських лицарів-героїв особливе місце посідає гетьман Іван Мазепа — воїн і полководець, державник, дипломат, інтелектуал, меценат, господарник, поет і музикант.
Меморіальну дошку, присвячену українському композитору і диригенту Анатолію Білошицькому, урочисто відкрили на фасаді коростенської загальноосвітньої школи №1.
Як член ЦК комсомолу України став політичним референтом УПА.
У Національному музеї Голодомору-геноциду відбулася презентація нової книги Володимира Сергійчука «Голодні, босі і роздіті»… Українські діти в 1932—1933 роках».
Є якийсь символізм у тому, що в грудні було проголошено створення СРСР і припинення його діяльності.
Голодоморний літопис продовжується.
Якщо відверто, ім’я Зінаїди Тулуб сьогодні мало кому відоме. Хіба що назва її дилогії «Людолови» викликає певні асоціації.
У листопаді цього року колектив Національного цирку України відзначає своє 60-річчя.
До 360-річчя Гадяцького договору.