Історія / Не здалися на милість ворогу
Кам’янка (до 1955 року — Слобідка Струсівська) — то невеличке подільське село, що немов пташа заховалось у гнізді, а точніше — у глибокій улоговині за вісім кілометрів від Теребовлі, що на Тернопільщині.
Кам’янка (до 1955 року — Слобідка Струсівська) — то невеличке подільське село, що немов пташа заховалось у гнізді, а точніше — у глибокій улоговині за вісім кілометрів від Теребовлі, що на Тернопільщині.
Навіть серед вітчизняної інтелігенції ім’я Петра Полтави недостатньо відоме, хоч його «Концепція Самостійної України і основних тенденцій політичного розвитку сучасного світу» має засадниче значення.
Львівський собор 1946 року став Голготою для Української Греко-католицької церкви, але справедлива історія все поставила на свої місця.
Уся інформація про депортацію на Біломорканал досі зберігається в секретних архівах російських спецслужб, що ще раз засвідчує про намагання влади приховати злочин сталінського режиму.
В Інституті законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл «Досвід державо- і правотворення в Україні в 1917—1921 роках та виклики сьогодення».
Ідеться про занедбаний храм у Дігтярівці біля Новгорода-Сіверського.
Поїхати до Тмутаракані в часи Києво-руської держави (ІХ—ХІІІ ст.) означало дуже довгу дорогу.
Нещодавно в Держархіві було знайдено документ часів Української держави гетьмана Скоропадського.
Щодня сотні киян та гостей міста відвідують вуличну виставку «Українська революція 1917—1921: регіональний вимір», що працює в центрі столиці на Хрещатику, біля Головпоштамту.
Непоборна, могутня сила впливу Дмитра Донцова на суспільно-громадське життя українців, становлення української нації та української держави.
Український інститут національної пам’яті презентував два нові відеоролики про історію заселення українськими козаками і селянами Одещини та виникнення Одеси — «Український Південь: мазепинці» й «Український Південь: рання історія Одеси».
Українська нація — нація Героїв.
На Верховині люди вірять: хто народився на Різдво, той здатен подолати найтяжчі випробування долі й стати врешті щасливим. До таких належить і репресований та реабілітований 89-річний Василь Бряник (на знімку).
Відеофільм до Дня пам’яті Героїв Крут «Ваш чуєм зов — невтомно далі йти» створили в обласному методичному центрі культури і мистецтва.
Національний заповідник «Хортиця» і Кам’яна Могила на Запоріжжі стануть головними об’єктами краю, на яких цьогоріч буде сконцентровано увагу в рамках державного проекту «Магніти України».
З давніх часів в Україні на перехресті важливих торговельних шляхів торгували, ярмаркували, будували церкви.
З нагоди 103-ї річниці подвигу юних захисників молодої Української держави в Місцевому навколокультурному просторі Житомира відбулася інформаційно-просвітницька акція «Пам’ятай про Крути».
Уже понад тридцять років патріотичні українці з Ніжина, Бахмача, Конотопа, Чернігова, Києва вшановують подвиг воїнів, які захищали Україну у 1918 році, на місці їхнього бою — біля села Крути, що під Ніжином.
Минуло 102 роки відтоді, як біля станції Крути відбувся бій між українськими вояками та більшовицькою навалою.