Історія / Сталінське «велике переселення народів» — злочин радянського режиму
28 серпня — День пам’яті жертв депортації німців
28 серпня — День пам’яті жертв депортації німців
Історію відродження Української держави досліджує професор Володимир Сергійчук.
Точніше, їй не менш як 115 літ. Такий вік вишні-антипки у Чернігові на древньому Валу вказують фахівці.
В обласному літературному музеї відбулося чергове зібрання клубу любителів Житомира.
Упродовж двох тижнів на Миколаївщині тривала VII Літня археологічна школа.
У 1991 р. офіційно закінчив свою історію СРСР. Однак процес його розпаду все ще далекий від завершення.
«Батько» сучасної української літератури Іван Котляревський написав свою легендарну «Енеїду» (1798), коли «основоположнік соврємєнного русского язика» Сашко Пушкін ще й не народився (1799).
У Києві відбулася Міжнародна наукова конференція «Перший голодомор українського народу 1921—1923 років, організований російським комуністичним режимом. До 100-річчя вшанування пам’яті жертв трагедії».
Про Першу світову за радянських часів майже не говорили, лише в роки незалежності завдяки зусиллям краєзнавців на Волині ця тема знову набула актуальності.
Про відомого мандрівника, етнографа, ботаніка, публіциста і гуманіста Миколу Миколайовича Миклухо-Маклая.
Активісти обласної та районних організацій ветеранів України Волині 24 червня вшанували пам’ять загиблих 80 років тому під час оборонних боїв воїнів 87-ї і 135-ї стрілецьких дивізій та 22-го механізованого корпусу.
Опис до генерального проекту реконструкції Дніпропетровська 1940 року стане новим етапом дослідження історії.
Історична приналежність народу України та його земель до європейської цивілізації, поряд із культурною, має яскраву економічну забарвленість.
21 червня 1921 року в селі Олесине, що на Тернопільщині, народився Осип Дяків-«Горновий» — крайовий провідник ОУН на Львівщині.
Коли сьогодні в Російській Федерації затято заперечують участь своїх військових у бойових діях на Донбасі, то в цьому нічого дивного немає, оскільки це давня традиція наших сусідів, принаймні з 1917 року.
Виставка «Берестецька битва — 370» відкрилась у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Міський голова Василь Антонюк зустрівся із сином почесного громадянина міста Дубно Петра Волкова Володимиром Петровичем (на знімку справа наліво).
До 80-річчя проголошення Акта відновлення Української Держави.
Друга світова взагалі є унікальною із усіх війн: ніколи ще в історії не було таких випадків масового переходу громадян завойованих країн на службу до окупантів.
Наприкінці ХХ століття після проголошення незалежності Україна зіткнулася з проблемою пошуку побудови ефективної моделі державного політичного й громадського розвитку.