Історія / Євген Коновалець — зразок лідера
У Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка презентовано книжку «Євген Коновалець та його доба».
У Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка презентовано книжку «Євген Коновалець та його доба».
Географічні назви заснованих козаками міст і навіть назва цілої держави з легкої руки царя Петра I стали предметом політичної маніпуляції та дієвим інструментом виправдання загарбання чужих територій.
Від козацьких отаманів до славного Мазепи.
Музей Голокосту в Одесі — єдиний в Україні музей, що висвітлює події окупації України румунськими військами маршала Антонеску в роки Другої світової війни.
Осінь 1909 року Одеса зустрічапалкими розмовами, чутками, плітками, що в місто на постійне місце проживання приїжджає перський шах.
14 жовтня — День Українського козацтва.
Невідому сторінку історії Миколаєва відкрили кандидати історичних наук Євген та Кирило Горбурови в науковому виданні «Миколаїв у створенні Добровільного флоту (1878 р.)».
У Новограді-Волинському, в Музеї родини Косачів, відбулося національне читання, організоване місцевим польським культурно-освітнім товариством імені Юліана Люблінського, що його вже 15-й рік очолює Вікторія Шевченко.
Дослідження питання про роль та значення магдебурзького права в українських містах в добу феодалізму та раннього капіталізму, зокрема в Києві є важливим напрямом новітніх історико-правових студій та дискурсів.
Микола Шуст народився 15 серпня 1916 року в селі Припутні Ічнянського повіту Чернігівської губернії.
Житомирському крайовому козацькому товариству «Поліська Січ» виповнилося 30 років. Гарний привід, щоб пригадати минуле, проаналізувати зроблене.
У межах заходів до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру днями в Києві на станції метро «Дорогожичі» відкрилась мистецька виставка «Бабин Яр як Зона відчуження».
80 років тому була здійснена найуспішніша тактична операція Чорноморського флоту в роки Другої світової війни, названа Григорівським десантом. Її метою було сприяння радянській армії в розгромі угруповання ворожих військ, які наступали на Одесу.
На Закарпатті широко відзначили 100-річчя від дня народження владики Івана Марґітича.
У Києві на Хрещатику відкрилася виставка «Мистецтво вільних: художня естетика Української революції 1917—1921».
З 1 вересня учні загальноосвітніх шкіл та студенти вишів ОРДЛО за розпорядженням тамтешніх органів освіти вивчатимуть псевдонаукову та маніпулятивну статтю Владіміра Путіна «Про історичну єдність росіян та українців».
28 серпня — День пам’яті жертв депортації німців.