Історія / Повстання в Боровому
Дуже люблю досліджувати історію поліського краю, зокрема сіл свого рідного Зарічненського району, який внаслідок децентралізації тепер віднесений до Вараського.
Дуже люблю досліджувати історію поліського краю, зокрема сіл свого рідного Зарічненського району, який внаслідок децентралізації тепер віднесений до Вараського.
«Холодний Яр живий, він знає, хто свій, а хто ворог», - писав один із холодноярських героїв, якому вдалося вижити, - Юрій Горліс-Горський.
Ось уже майже рік величезні масиви українського люду знімаються зі своїх батьківських осель і вирушають на захід, тікаючи від російської агресії.
Київська міська влада звернулася до Міністерства культури з поданням щодо ексгумації радянського генерала Ватутіна і його перепоховання
Відновлено всеукраїнський тур проекту «МАРІЯ» в пам’ять про жертв Голодомору.
Яким є одне з перших фотозображень міста Проскурів, можна побачити на виставці старовинних листівок у Музеї історії міста Хмельницького.
Напевно, не всі знають, що вся так звана Всесвітня історія була фальсифікована.
Трагедія Голодомору-геноциду українців знайшла відображення в багатьох свідченнях — найбільш вражаючими є спомини очевидців, якими передається вся палітра великої загрози для існування нашої нації.
У паризькому університеті Сорбонна відзначили 300-річчя від дня народження видатного українського святого, церковно-культурного діяча, письменника та перекладача Паїсія Величковського, рід якого походив з Чернігівщини та Полтавщини.
Сказане ще в середині ХІХ століття Олександром Герценом і донині підтверджується конкретними діями наших сусідів: російська демократія закінчується там, де починається українське питання.
Наприкінці жовтня в Польщі помер Юрій Косін — видатний український фотограф і фотохудожник, викладач, куратор фотовиставок, член журі міжнародних фотоконкурсів, мандрівник.
московщині завжди бракувало власних талантів. Не змогла вирішити цю проблему для неї і влада Золотої Орди.
До 85-х роковин трагедії Сандармоху.
«Московія — перед судом історії» — так називається книжка житомирянина Дмитра Шилюка.
Присягаючи на вірність православному цареві в Переяславі в січні 1654 року, Богдан Хмельницький зі старшиною сподівалися, що нарешті одержать вкрай бажану збройну допомогу від москви.
Наближається 120-ліття від часу створення в Києві будівлі, що є однією з візитівок міста.