Історія / Гривні часів Київської Русі і зброя гунів: нашу історичну спадщину розкрадають і нищать
![Гривні часів Київської Русі і зброя гунів: нашу історичну спадщину розкрадають і нищать](http://www.golos.com.ua/images_article/orig/2023/08/170823/80_n.jpg)
Артефакти світового рівня представлено на виставці «День археолога: врятовані скарби», що відкрилася в Національному музеї історії України.
Артефакти світового рівня представлено на виставці «День археолога: врятовані скарби», що відкрилася в Національному музеї історії України.
Мітинг-реквієм до 80-х роковин Копищенської трагедії відбувся у селі Копище, що на Олевщині.
Законна влада Маріуполя повідомляє, що в захопленому місті російські загарбники «викидають книжки з бібліотечних фондів Приазовського державного університету.
Михайло Грушевський стверджував: анти — предки українського народу.
Петро Сагайдачний залишив помітний слід у нашій історії. Боротьба за незалежність України, що посилилася за часів Хмельницького, почалася саме за Сагайдачного.
На Волині відзначили 80-річчя створення Колківської республіки.
Низка просвітницьких заходів здійснюється в Чернігові з нагоди відзначення 400-літнього ювілею отримання містом самоврядності під назвою магдебурзького права.
У Києві в Будинку-музеї Миколи Лисенка було представлено маловідомий автограф Симона Петлюри (на знімку).
Щороку традиційно науковці різних країн і ми, українці, як члени великої європейської родини, 24 травня відзначаємо День слов’янської писемності і культури.
Інформаційний простір російської федерації переповнений закликами представників влади, ЗМІ і рпц до знищення незалежної суверенної держави - України та винищення українців, на кшталт 'Мы заберем у вас вашу Конституцию!
21 травня — День пам’яті жертв політичних репресій.
У видавництві «Терен» вийшла книжка волинських науковців Анатолія Шваба та Галини Малеончук «Міжвоєнний Луцьк: суспільно-політичний, соціально-економічний, культурний розвиток (1919-1939 рр.)».
Хрести-розп’яття стали справжнім відкриттям для учасників експедиції ГО «Країна Інкогніта» — на них вони натрапили у південних районах Вінниччини, які здавна славилися майстрами-каменотесами.
У Володимирі на Волині відбулася міжнародна наукова конференція «Готський шлях: спільна історична подорож в минуле».
У Києві, на Контрактовій площі, відкрито нову вуличну виставку під назвою «Союз білого орла та золотого тризуба» (на знімку).
Десь рік тому серед перехоплених телефонних розмов російських окупантів трапилася така фраза: «Вот поймаем Бандеру — и война кончится!» Вони й досі його «ловлять», хоча Бандери вже понад 60 літ немає на світі.
Серед тих, хто полум’яним словом возвеличував російську імперію — «тюрму народів», що перманентно загрожує безпеці різних держав, є поет Олександр Пушкін.
Сьогодні минає 313 років відтоді, як Пилипа Орлика було обрано гетьманом України.
У ту мить, коли в березні 1950 року Юрко Шухевич побачив тіло свого полеглого батька, він попри біль втрати був гордий, що той не здався ворогові в руки, а загинув у бою, як і належало за тих обставин головному командиру УПА.
До 150-річчя Миколи Міхновського.