За цей час у системі зареєстрували 128 тисяч вантажів – уся допомога була ввезена легально й прозоро, а організації могли її оформити швидко та без паперів.
За статистикою, найчастіше ввозять таку допомогу: продовольчі товари; паливо; технічні засоби;лікарські засоби та медичні вироби.
«Минає рік з моменту запуску системи, і ми можемо із впевненістю сказати, що цей інструмент довів свою ефективність. Він не лише спрощує процес реєстрації гуманітарної допомоги з–за кордону, який став повністю цифровий, а й сприяє оперативній доставці допомоги та справедливому її розподілі на місцях. Тож режим «без паперів» дозволив зосередитися на головному – допомагати та підтримувати тих, хто цього потребує», – сказав Костянтин Кошеленко, заступник міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).
Так, станом на зараз система налічує понад 11 тисяч отримувачів – це, наприклад, громадські та благодійні організації, волонтерські спільноти та реабілітаційні установи. Вони зазначені в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, тож можуть зручно та оперативно реєструвати в системі вантажі. Це, зокрема, можливо завдяки інтеграції з е–системами, як–от Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров'я України та Державної митної служби України. У планах – розширення функціоналу системи, зокрема додаванням англійської мови та розробка мобільного застосунку.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.