«Результати дослідження – це ключ до розуміння того, як війна змінила молодь і на що варто звернути увагу, аби підтримати її. Це своєрідний дороговказ, який показує, що молодь уже сьогодні є рушійною силою змін і бачить своє місце у відновленні країни», – зазначив заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков.

Дослідження аналізує важливі аспекти життя молоді, зокрема:

• Як молодь оцінює економічні можливості, освіту та доступ до сучасних технологій;

• Як війна змінила її прагнення та пріоритети;

• Які рішення молодь ухвалює щодо міграції;

• Яке становище вразливих груп, які стикаються з дискримінацією чи насильством;

• Як молоді українці бачать себе у процесі відновлення України.

Особливу увагу приділено динаміці настроїв: якщо перша хвиля (2022 – 2023 рр.) фокусувалася на патріотизмі та згуртованості, то друга (2024 р.) відображає прагнення до відновлення й особистого розвитку.

Ознайомитись з дослідженням можна за посиланням: https://www.undp.org/uk/ukraine/publications/vplyv-viyny-na-molod-v-ukrayini-2024 

Його результати закладають аналітичну основу для нової Державної цільової соціальної програми «Молодь України» (2025–2030 роки), рекомендацій до щорічної доповіді Президенту та Кабінету Міністрів України, а також плану молодіжних заходів на 2025 рік.

Це дослідження – друга хвиля моніторингу під час повномасштабного вторгнення. Воно підготовлено дослідницькою агенцією Info Sapiens за ініціативи Мінмолодьспорту і технічної та організаційної підтримки проєктів ПРООН в Україні «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) та «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовуються за фінансової підтримки Європейського Союзу та Уряду Данії. Презентація відбулась за підтримки Українсько-данського молодіжного дому та уряду Данії. 

За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.